"Švabe" pobegle sa dna u poslednji čas!

Autor: Boban Filipović
nedelja 12.04.2015.
19:42

Štutgart osvojio tri boda protiv gostiju iz Bremena pred svojom publikom u veoma uzbudljivom meču kojim je spuštena zavesa na 28. kolo Bundeslige. Palo je pet golova, pobednik je rešen u veoma dramatičnom finišu.

Beta/AP Photo/dpa,  Peter Steffen
Beta/AP Photo/dpa, Peter Steffen

Na prvi gol na 'Mercedes Benz' Areni čekalo se 15 minuta kada Gentner dovodi Štutgart u vođstvo.

'Švabe' sa minimalnom prenošću odlaze na domor, a već nakon pet minuta igre u nastavku rezervista Selke poravnava rezultat.

Na 20 minuta pre kraja utakmice domaćin ponovo vodi, Ginček je matirao Volfa na asistenciju Harnika.

U 84. minutu utakmice Štutgart ostaje sa desetoricom na terenu, Harnik je zaradio dva žuta kartona i morao van igre, a  gosti sa severozapada Nemačke ekpresno koriste brojčanu prednost.

Vestragard je izjednačio na 2:2 u 86. minutu utakmice, ali to ih nije spasilo poraza u Švapskoj jer je u sudijskoj nadoknadi Ginček svojim drugim golom na utakmici doneo zlata vrednu pobedu domaćinu u borbi za opstanak.

Dodajmo da je Filip Kostić bio starter u pobedničkom sastavu, trener Štutgarta Stevens ga je izveo 10 minuta pre kraja meča.

"Švabe" su ovim trijumfom pobegle sa dna tabele i ustupile 'fenjer' Hamburgu, ali ih u poslednjih šest kola Bundeslige čaka grčevita borba za opstanak.

Verder ostaje u sigurnoj zoni, u sredini tabele.