Sva moć i sve boljke Liverpula, prvi poraz Mančester sitija!

• Autor: Milovan Longinov

• 14. januar 2018.

• 18:53

Kakva utakmica, Siti izgubio posle 30 mečeva!

Fudbaleri Liverpula pobedili su ekipu Mančester sitija rezultatom 4:3 (1:1) u velikom derbiju 23. kola Premijer lige.

Strelci za Liverpul bili su Okslejd-Čemberlen, Firmino, Mane i Salah, dok su za goste pogađali Sane, Bernardo Silva i Gundogan.

Već u devetom minutu, Firmino je ukrao loptu na nekih 35 minuta, proigrao Okslejd-Čemberlena, a ovaj preciznim udarcem u suprotan ugao savladao Edersona.

Zanimljivo, Oks je postigao treći gol u dresu Liverpula u 20. meču za Liverpul u Premijer ligi, a u Arsenalu mu je za isti učinak trebalo 71 utakmica.

Siti je do izjednačenja došao u finišu prvog poluvremena kada je praktično i prvi put ušao u protivnički šesnaesterac.

Igrao se 41. minut kada je Kajl Voker dugom loptom pronašao Sanea, Džo Gomez je proplivao, a Nemac prohujao po levoj strani i zategao u prvi ugao.

Naravno, golman Karijus je morao bolje da odreaguje u ovoj situaciji, ali na njegovu sreću čudesni napadački trio je u drugom poluvremenu razbio goste iz Mančestera.

U 59. minutu Firmino je prelepim udarcem bocnuo preko Edersona od stative za 2:1.

Samo stotinak sekundi kasnije, Salah je ukrao loptu, proigrao Manea, a ovaj skinuo paučinu za ogromnih 3:1.

U 68. minutu, Salah je rešio sve dileme oko pobednika, Ederson je očajno ispucao loptu, a Egipćanin sa 40 metara promašio prazan gol za ogromnih 4:1.

Pep Gvardiola je morao da krene na sve ili ništa, uveo je Bernarda Silvu umesto indisponiranog Sterlinga i upravo je Portugalac 10 minuta pre kraja smanjio na 4:2.

On je posle odbijene lopte ostao sam na drugoj stativi i pogodio prvi ugao za konačnih 4:2.

Usledio je čudesan finiš, Aguero je proigrao Gundogana na petercu, Nemac je matirao Karijusa za 4:3, ali su domaći do kraja uspeli nekako da sačuvaju svoju mrežu i nanesu "građanima" prvi poraz.