Sutjeskoj derbi kraj Bistrice i vrh tabele

• 04. novembar 2012.

• 16:10

Duelom Sutjeske i Rudara kompletirano je 13. kolo Prve crnogorske lige. Nikšićani su slavili u derbiju rezultatom 2:0 i na taj način preuzeli vodeću poziciju na tabeli.

Derbi 13. kola i, moglo bi se reći prvog dela fudbalskog šampionata Crne Gore, pripao je ekipi Sutjeske iz Nikšića.

Nikšićani su na stadionu kraj Bistrice dočekali Rudar koji je pre ovog meča držao vodeću poziciju na tabeli.

Kako je i bilo očekivano gosti su u Nikšić stigli kako bi sačuvali svoju mrežu i održali razliku na tabeli i to im je polazilo za rukom tokom većeg dela meča.

Ne može se reći da su se gosti branili ali su znali šta im je cilj pa nisu previše srljali. Početak utakmice pripao je Rudaru koji je u dva navrata pogađao okvir gola u 4. i 40. minutu.

Priliku da dođu u prednost gosti su imali i u drugom poluvremenu preko Jovanovića a kako nisu uspeli da materijalizuju svoje šanse Sutjeska je to umela da kazni.

Sve do 75. minuta nije bilo golova a onda je Šušnjar doneo prednost domaćinu. Isti igrač potvrdio je pobedu svog tima u nadoknadi vremena i postavio konačnih 2:0.

Sutjeska je ovom pobedom nakon trinaestog kola ponovo zasela na čelnu poziciju na tabeli sa 28 poena a Rudar sada zauzima drugo mesto sa dva boda zaostatka.