Suso plesao u derbiju, Perišić spasio Inter!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 20. novembar 2016.

• 22:42

Andalužanin sa dva gola doveo Milan na prag trijumfa, Hrvat golom u nadoknadi razočarao komšije, sjajan derbi, 2:2 na kraju!

Odličan derbi na krcatoj "Meaci", možda su oba tima daleko od nekadašnje slave, ali svejedno, gledali smo veoma zanimljiv meč, prepun tempa, nisu izostali ni golovi.

Inter je bio bolji tim u prvih pola sata. Diktirali su tempo, Donaruma je nekoliko puta bio na mukama, ali izostala je završnica.

Šanse su imali Kondogija nakon kornera, Ikardi koji nije najbolje zahvatio loptu, Perišić koji jednostavno nije imao svoj dan.

A onda, ni iz čega, Milan stiže do vođstva, Suso je prihvatio pas Bonaventure, izbacio iz ravnoteže Ansaldija i pogodio suprotan ugao, eksplodirala je većina tribina, Milan je nominalno večeras bio domaćin.

Suso

U nastavku Milan opasniji na startu, izveli su nekoliko dobrih napada, šansu je imao Bonaventura, ali je do gola stigao Inter. Brzo su crno-plavi izveli aut, lopta je stigla do Kandreve, svi znamo kakav šut ima nekadašnji kapiten Lacija, bomba pored nemoćnog Donarume, 1:1.

Ali, kratko se radovao Piolijev tim, ponovo na scenu, samo četiri minuta nakon izjednačenja stupa Suso. Španac je lako prevario Mirandu i pogodio suprotan ugao, junak derbija!

Inter je imao dve šanse za izjednačenje, prvo Perišić koji je zamalo pogodio iz teške pozicije, a zatim i Ikardi koji se izborio za poziciju i završio na razočaravajući način.

Perisic

Probao je Pioli sa Jovetićem koji je odmah dobio karton. Crnogorac je imao šansu u 92. minutu, a Inter uspeva da stigne do boda u poslednjim trenucima. Ivan Perišić zaboravljen na drugoj stativi, valjda iz četvrte šanse postiže gol, 2:2, slađi bod ide Interu!

O popodnevnim mečevima čitajte ovde, golove sa "Meace" pogledajte ovde.

Kjevo - Kaljari 1:0
Udineze - Napoli 1:2
Juventus - Peskara 3:0
Sampdorija - Sasuolo 3:2
Krotone - Torino 0:2
Lacio - Đenova 3:1
Bolonja - Palermo 3:1
Empoli - Fiorentina 0:4