Surovo prema protivniku, prvoaprilska šala o kojoj se priča!

ponedeljak 01.04.2019.
14:09

Mnogi su se uplašili.

Epa/Andy Rain

Utakmica Tulevik - Kuresare u Estoniji, domaćin je bio bolji, poveo sa 1:0, ali je u drugom poluvremenu došlo do preokreta. Pajunurm je u 55. izjednačio, Rosalu za domaće dobio crveni karton, da bi Sander Laht iz penala postavio konačnih 1:2.

Kada ovo pročitate, pitate se zašto je ovo bitno, ipak se radi o estonskoj ligi.

Razlog je taj što su u ekipi Kuresarea odlučili da pokrenu postupak kako bi im se oduzela dva boda i kako bi utakmica bila registrovana nerešenim rezultatom. Dobro ste pročitali, ne morate ponovo.

"Tri boda za ovako lošu utakmicu nije sportski i nije iskreno. Veoma sam razočaran čitavim timom, nije bilo nikakvog cilja, odbrana je bila loša, nismo zaslužili tri boda", rekao je Elari Valmas, člna uprave.

Penal je podigao prašinu, dosuđen je crveni karton za domaćina i penal za goste u 82. minutu koji po mnogima nije trebalo da bude dosuđen.

U Kuresareu se nadaju da će u Savezu imati razumevanja za njihovu odluku.

Sve ovo što ste pročitali kod nas, piše i na sajtu Kuresarea. Prilično surovo prema svojim protivnicima, ukoliko se radi o prvoaprilskoj šali.