sreda 29.05.2019.
22:50

Arsenal ponižen u drugom poluvremenu, Čelsiju drugi put Liga Evrope u istoriji.

EPA-EFE/ZURAB KURTSIKIDZE

Čelsi je pobednik Lige Evrope za sezonu 2018/19 pošto je u finalu nadjačao Arsenal i to veoma ubedljivim rezultatom i sjajnom igrom u drugom poluvremenu - 4:1 (0:0).

Dobro je počelo po Arsenal, imali su terensku inicijativu u prvih dvadesetak minuta, pa i pola sata, ali su i pored toga teško stvarali šanse.

Obamejang je imao jedan loš šut u prvom poluvremenu, potom je Lakazet ušao u situaciju jedan na jedan sa Kepom koji ga je oborio, ali sudija Roki u toj situaciji nije dosudio penal iako je bilo kontakta, ali blagog. Italijan nije čak tražio ni VAR.

Nakon udarca Džake, krenuli su napadi Čelsija koji je bio sve opasniji.

Petr Čeh je izašao kao pobednik u dva navrata sa napadačima Čelsija, posebno je bio impresivan kada je odbranio Žiruu udarac po zemlji, veliki broj golmana bi u ovoj situaciji primilo gol.

Nakon prvog poluvremena, očekivali smo bolje drugo, što se i desilo, ali samo od strane Čelsija.

Aleksandre Lakazet Kepa Arizabalaga

Već u 49. minutu odličan napad Čelsija, išao je po levoj strani gde je bio Palmieri koji fantastičnim centaršutem pronalazi Žirua, Francuz je zaplivao i glavom savladao Petra Čeha. Nije se radovao iz poštovanja prema bivšem klubu.

Samo deset minuta kasnije, u 59. minutu, novi gol u mreži Arsenala koji nije mogao da se probudi u drugom poluvremenu.

Arsenal Celsi

Bio je to mat u tri poteza, Mateo Kovačić je dodao do Edena Azara, Belgijanac je ugledao Pedra koji je zahvatio loptu dovoljno dobro da prevari Čeha i da donese Čelsiju prednost od 2:0.

Arsenal nije znao šta ga je snašlo, očekivala se bilo kakva reakcija, a onda novi šok - penal za Čelsi. Olivije Žiru je primio loptu u kaznenom prostoru, postavio se toliko iskusno da stane ispred Mejtlanda-Najlsa koji je bio toliko neiskusan da napravi faul, Roki nije imao dilemu.

Kepa Arizabalaga Cezar Aspilikueta

Penal koristi Eden Azar za ogromnih 3:0, retko ko je verovao da Arsenal može do kakve-takve nade na ovoj utakmici. Ipak, došli su do gola nade i to je bilo sve što su učinili večeras.

Emeri je pogodio sa izmenom, umesto Toreire je ubacio Aleksa Ivobija koji je uspeo u 69. minutu da fantastičnim udarcem savlada Kepu Arizabalagu za tračak nade na dvadesetak minuta do kraja utakmice za Arsenal.

Ipak, nada Arsenala je trajala svega par minuta, već u 72. minutu kontra Čelsija, Žiru je pronašao igrača ove utakmice, Edena Azara, koji ovakve šanse ne propušta za velikih i konačnih 4:1.

Celsi

Mogao je Čelsi da stigne i do ubedljivije prednosti, posebno preko Vilijana i Aspilikuete, Arsenal je izgledao raspalo, kao razbijena vojska, posebno u fazi odbrane koja je izgledala na amatersku.

Aleksandre Lakazet

Nisu ni Obamejang i Lakazet bili na visini zadatka, kao da su obojica odavno već razmišljala o odmoru, Gabonac je imao kolosalnu šansu u 83. minutu koju je promašio. Nije se proslavio ni Vilok koji je promašio zicer.

Smirila se situacija u poslednjim minutima utakmice, Čelsi je zasluženo stigao do trofeja, Arsenal je ostao bez Lige šampiona.

71 Komentara

Naka TZ (CFC)
Thursday, 30.05.2019
11:40

Bravo Celzi nevjerovatno dobro odigran mec mozda i najbolje odigran mec u sezoni i to u finalu.Celzi bome zavrsi dobru sezonu a malo ko od navijaca je vjerovao da cemo zavrsiti kao 3 na tabeli i vratiti se u LP i uzeti Ligu Evrope .Jos da smo onaj kup osvojili protiv Sitija bila bi itekako uspjesna sezona.Ovako ja sam zadovoljan Sarri je definitivno posle svega zasluzio sansu za jos jednu sezonu da ga vidimo i u LP.Arsenal nadigran u svim segmentima igre sto dokazuje koliko smo odigrali dobar mec...

Jazzblues
10:10

Eto zato volim Chelsea,ovo je prava NIRVANA😊

Dr.Ogba
06:09

Ostani Sari majstore.. Boljeg na trzistu trenutno nema, a bez Azara cemo se snaci 😁😎😎

Obican gradjanin
05:00

Čestitam, bravo za momke, sjajan posao, dosta turbulentna sezona sa srećnim krajem.

damjan89
01:39

Realno sezona je bila odlicna, sta god bilo ko rekao, imali smo neke neocekivane poraze, ali sve u svemu trece mesto na tabeli u mega jakoj Premijer ligi, LE bez poraza, finale kupa...Ja sam zadovoljan kao sto mislim da je i svaki navijac Celsija...Kako ce biti do godine bez Azara ostaje da se vidi, ali ova ekipa je bez njega samo solidna i kao takava je napravila odlican uspeh, nadam se da cemo do godine uloziti pametno novac i dovesti konacno kvalitetna pojacanja...I naravno da se pruzi mladim igracima sansa, kao i treneru koji je radio odilcan posao! Bravo! Cestitke i Arsenalu, kao i mi cele sezone igraju toplo/hladno...

Kensington 1905
00:12
Red blood
00:10

Po meni,igrac meca je Ziru.
Bez predomisljanja.
Gol,penal nad njim i asistencija na tacni Azaru.
Sta se desilo Arsenalu nakon pola sata..to mozda jedino Emeri zna.
A mozda ni on.
Nakon toga,postojao je samo Celzi.
Zasluzeno.
Suvise naivno Arsenal prima golove da bi uzeo pehar.
Cestitke Plavcima.

Mitar YNWA
Friday, 31.05.2019
14:30

KOvacic je isto razvalio u drugom, zasluzan za tri gola.

00:08

kažem ja ide lion direkt u LŠ

Emperador(2018)
00:00

Ponos Londona . Danas svi odigrali odlicno. Na kraju krajeva sezona ispade odlična. Azare hvala.

Adnan
Wednesday, 29.05.2019
23:36

Super,jos sam da Spursi uzmu Ligu Sampiona pa da mirno spavam.

Mitar YNWA
14:29

Neces mirno spavati.

BojanMC
23:24

Zasluzena pobeda malog celzija. Jedina dobra stvar je sto englezi nece imati pet predstavnika u ls, koliko ulazu u igrace, trenere i infrastrukturu, fudbal uopste cudo je da ovakav uspeh ranije nisu ostvarili iako su definitivno netalentovana nacija sto se vidi po reprezentaciji.

Žex_plavac
23:16

Sari skinuo mrak. Uteha za turbulentnu sezonu.

Mitar YNWA
14:29

Dodji u Celsi da ti skine mrak :D

Aleksandar Jovancevic
23:04

Zaslužena pobeda,ovo je kazna Arsenalu sto su batalili prvenstvo zarad le i to im se obilo o glavu,sada ls mogu da gledaju preko tv-a.Velicanstven oproštaj od Azara,sezona je ispala na kraju uspešna pored svih problema.Sesti trofej u evropi nas diže još više ka putu velikana.

Marcos Alonso
23:03

Bravoooo Chelsea! Ovo je sampionski mentalitet kluba,svaka cast Sariju kakvo drugo poluvrijeme! Zacepio je usta svima,pa i meni i pokazao da zna sta radi! Drago mi je sto je pored svega uzeo jako vazan trofej. Ponovo uspjesna sezona za Celsi,najbolji kad je najpotrebnije! CTID

Blackmamba24
23:02

Gazde Londona, jednostavno, svaka cast momci, na kraju ovo moze se protumaciti i kao solidna sezona, ako neki kazu losa, onda je ta losa bolja od necijih odlicnih sezona, evropski trofej, liga sampioja, finale kupa, lepa turbulentna sezona, samo da se ispravi sve kako treba u upravi i politici i to je to

Стерлинг Арчер
00:32

Pazi, sezona je odlična. Obezbeđena Liga Šampiona, trofej, još da smo dobili Siti u onoj penal seriji...U ligi se svakako nismo mogli takmičiti sa Sitijem i Liverpulom, prejaki su bili. Mora se zadržati Sari

00:32

Sveznalac-NoviProfil
23:01

Razvaljotka!!! Kakav je igrac Eden Azar! Covek je masina i sigurno ce u Spaniji uz Mesija biti najbolji igrac lige! Zao mi je ali hvala mu za sve i za mene ce uvijek biti legenda jednog Celsija koji se sa njim naosvajao trofeja! Sarija ostaviti OBAVEZNO! Kako uporno trubim zadnji meseci covek zasluzuje sansu! Znam da nece biti mozda ovaj nivo sledece godine ali Saribal se u ovoj utakmici demonstrirao. Celsi sada kad bi presto igrat na 10 godina niko iz Londona nebi ga stigao. CESTITKE SAMPIONIMA!!!

Fan Celsija
23:00
Curva Sud Milano
22:57

Zasluženo. Ne znam zašto Čelzi hoće da smeni Sarija, bolje od ovoga nije mogao ove sezone.

Igors Stepanovs
22:57

Tuga.Kad mislis da ne moze gore,uvek je Arsenal tu da te razuveri.Nismo ni zasluzili posle Palasa i onog kraja prvenstva.

Непобедиви
22:56

Celsi apsolutno zasluzeno. Sve cestitke. U Arsenalu je najbolji bio Vilok sto dovoljno govori. Ozil sto pre iz kluba.

claudio canidja
22:53

Ha ha ha.Wilock,kao sa Marsa,zaista smesno Unajev dzoker,ali zaista smesno,ko sve igra fudbal,decko operisan od lopte

Z
22:53

Sari- sa prosecnom ekipom obezbedio LS, igrao finale kupa, osvojio LE...u prvoj sezoni.
Juventusu dobar, nama los.
Momcima svaka cast, nadigrali su Arsenal i zasluzeno uzeli titulu.

Wolverine
23:27

Pa nije baš prosječna. Ima tu dobrih fudbalera. Ekipa koja može svakoga namučiti.