Surova osveta - Barsa brojala do šest protiv Alavesa, utisak pokvarila teška povreda defanzivca!

subota 11.02.2017.
18:06

Katalonski sastav bio je veoma ubedljiv u Vitoriji u okviru 22. kola španske Primere.

EPA/JOSE RAMON GOMEZ

Izabranci Luća Enrikea deklasirali su Deportivo Alaves i tako im se revanširali za poraz koji su od njih doživeli na "Kamp Nou".

Na kraju je bilo čak 0:6 (0:2) u korist aktuelnog prvaka Španije.

Poveli su golom Luisa Suareza u 37. minutu susreta. Sve bolji Aleiš Vidal je ubacio dobru loptu sa desne strane, Suarez ju je klizećim startom ubacio u mrežu domaćeg sastava.

Samo tri minuta kasnije, Mesi šalje sjajnu loptu ka Suarezu, a ovaj navlači dvojicu defanzivaca i golmana na sebe, vraća loptu na peterac ka usamljenom Nejmaru, koji pogađa nebranjenu mrežu za 0:2.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nakon nešto manje od 15 minuta igre u nastavku, Mesi je povisio na 0:3. Ukrao je Argentinac jednu loptu nespretnoj odbrani Alavesa, sjurio se ka njihovom golu i rutinski zatresao mrežu.

Svega četiri minuta nakon toga, Suarez fantastično pronalazi Mesija koji se našao u stopostotnoj prilici, ali nije Argentinac uspeo da zatrese mrežu domaćina već je to za njega obavio defanzivac Alavesa Aleksis, koji je klizećim startom u pokušaju da spase svoj gol samo prevario svog golmana.

Do petog gola Barsa dolazi samo dva minuta nekon četvrtog, Rakitić je bio strelac.

"Blaugrana" dolazi i do četvrtog gola u samo osam minuta igre, ukupno šesti gol izabranika Luisa Enrikea postigao je strelac prvog Luis Suarez. Odlično je Mesi poveo kontru, lopta je stigla do Nejmara, njegov udarac je odbranio Pačeko, ali se lopta odbila do bivšeg napadača Liverpula koji postavlja i konačan rezultat ovog susreta.

Ipak, da sve ne bude kako treba, postarao se Aleiš Vidal. Bivši fudbaler Sevilje, koji se konačno ustalio u prvoj postavi Barselone, doživeo je tešku povredu stopala u smiraj susreta i verovatno završio sezonu.

Barselona se makar na kratko popela na prvo mesto na tabeli, imaju dva boda više od Reala, ali su odigrali i tri susreta više.

Alaves ostaje 12. sa 27 osvojenih bodova.