• Autor: Aleksandar Obrenović

• 08. avgust 2016.

• 10:47

Sigurni smo da znate da se radi o Kazujošiju Mijuri...

Kazujoši Mijura je ponovo junak u Japanu. Najstariji profesionalni fudbaler (ako ne računamo golmane) ponovo trese mreže.

Sada igra za Jokohamu, a noćas je ušao u igru sa klupe pri rezultatu 2:0 za Osaku na gostovanju.

Svega 6 minuta mu je bilo potrebno da zatrese mrežu, poslao je loptu u suprotan ugao u 75. minutu, a do kraja je njegova ekipa uspela da stigne i do pobede od 3:2.

Za one koji ne znaju o kome se radi Kazujoši Mijura je svoju profesionalnu karijeru počeo 1986. godine, dakle kada se većina vas koji ovo čitate nije ni rodila.

Zanimljivo da je igrao i na prostoru bivše Jugoslavije, bio je član Dinama iz Zagreba 1999. godine, a najveći trag ostavio je u Tokio Verdiju i sada u Jokohami. Za reprezentaciju Japana odigrao je 89 utakmica i postigao je 55 golova.

Sada ima 49 godina i ne planira da završi sa fudbalom...