Sulejmani vodio Jang Bojs do treće pobede u sedam dana, ovoga puta najubedljivije

nedelja 29.10.2017.
18:44

Ekipa iz švajcarske prestonice deklasirala je Sion u okviru 13. kola švajcarske Super lige.

Epa/Sergey Dolzhenko

Ekipa Jang Bojsa, koja se nalazi u grupi B u okviru Lige Evrope zajedno sa beogradskim Partizanom, slavila je protiv Siona sa čak 5:1 (3:1).

Poveli su u 10. minutu, Mbabu je proleteo po desnoj strani, zavrnuo je potom loptu u kazneni prostor, a na pravom mestu našao se Miralem Sulejmani, koji odmerenim udarcem vara golmana gostiju.

Devet minuta kasnije Asale je povisio na 2:0, da bi u 36. minutu Kasami smanjio na 2:1.

Ipak, Jang Bojs dolazi do dva gola prednosti pred odmor, strelac je u 44. minutu bio Nsame.

U nastavku, nakon 15 minuta igre, jedanaesterac za ekipu iz Berna, odgovornost je preuzeo Sulejmani i pogodio za 4:1.

Konačan rezultat je u 81. minutu postavio Nsame.

Jang Bojs ostaje prvi na tabeli švajcarskog šampionata sa 29 osvojenih bodova, sedam više od drugoplasiranog Bazela, dok je Sion osmi sa čak 16 bodova manje od večerašnjeg rivala.