23:17

Šampionat Švajcarske sa pažnjom se prati i u Srbiji ovog leta.

Epa/Antonio Bat

Razlog verovatno već znate - od toga ko će biti šampion Švajcarske, zavisi da li će Crvena zvezda biti nosilac u žrebu za treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Zvezdi bi za ostvarenje pomenutog cilja bilo potrebno da Jang bojs NE osvoji titulu.

Međutim, Sulejmani i drugovi su večeras napravili još jedan korak ka tituli, pošto su na svom terenu savladali Servet sa 4:2.

Gosti su golom Konea poveli u 44. minutu, ali je Fašnaht u nadoknadi vremena prvog poluvremena izjednačio na 1:1.

Preokret se dogodio početkom drugog dela igre, kada je Miralem Sulejmani dva puta asistirao, a u strelce se upisivali Martins i Mešak.

Servet je smanjio u 68. minutu na 3:2, a pobedu Jang bojsu doneo je Nsame iz penala u samom finišu meča.

Pet kola pre kraja, Jang bojs na vrhu tabele ima 61 bod, drugi je Sent Galen sa 59, ali i utakmicom manje.