Sudije pogurale Sevilju, Betis tone sve dublje

subota 09.01.2016.
20:10

Atletik Bilbao poražen na 'Pishuanu', ali je Sevilja imala ogroman 'vetar u leđa' od ljudi u crnom. Agonija Betisa nastavljena u Madridu.

Beta/AP Photo/Miguel Angel Morenatti

Jedan od derbija 19. kola španske Primere odigran je u glavnom gradu Andaluzije, domaća Sevilja je ugostila Atletik Bilbao i nastavila sa odličnim rezultatima na svom bunjištu.

Ipak, Andalužani su do osmog trijumfa u sezoni došli uz obilatu suidijsku pomoć.

Početak utakmice protekao je u znaku gostiju, koji su imali inicijativu i u par navrata opasno ugrozili golmana Rika, ali kazna za neiskorišćene prilike stigla je nakon jedne kontre domaćih polovinom prvog poluvremena.

Vitolo je odigrao za Kevina Gameira, koji je neumoljiv - 1:0.

Pred sam odlazak na odmor Aduric je imao dobru priliku da izjednači rezultat, ali je šutirao preko gola.

Ključni momenat utakmice zbio se u 57. minutu meča kada je glavni arbitar Iglesijas poklonio penal domaćinu.

Krihovjak se sapleo o busen u protivničkom šesnaestecu, sudija pokazao na belu tačku, a Kevin Gameiro duplirao prednost Sevilje - 2:0.

Ova situacija je totalno demoralisla Baske koji su totalno stali, a rezultat se do kraja nije menjao.

Sevilja je ovom pobedom preskočila Atletik Bilbao na tabeli, utisak je nezasluženo.

U isto vreme u Madridu, Hetafe je potvrdio odličnu formu i minimlacem savladao Betis. Gol odluke postigao je Vaskez u 57. minutu utakmice.

'Zelenima' iz Sevilje ovo je bio treći poraz u nizu, četvrti na poslednjih pet utakmica.

Večeras su na programu još dve utakmice u okviru 19. kola, Real na 'Bernabeu' dočekuje Deportivo iz La Korunje, biće to debi Zidana na klupi 'Los Blankosa', dok se u Valensiji igra derbi začelja između Levantea i Rajo Valjekana.