Sudije pogurale Šalke do prve pobede

Autor: Boban Filipović
nedelja 02.10.2016.
19:33

Borusija iz Menhengladbaha je ispraćena sa četiri gola u mreži iz Gelzenkirhena, ali prvi gol 'Kraljevsko plavih' je pao iz nepostojećeg i kriminalno dosuđenog penala.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Nakon pet poraza iz prvih pet kola Šalke je konačno došao do prvih bodova u sezoni.

Na spuštanju zavese na šesto kolo Bundeslige 'Kraljevsko plavi' su slavili protiv Borisije iz Menhengladbaha sa ubedljivih 4:0, ali se mora istaći da su poveli iz poklonjenog jedanaesterca.

Mreže na 'Veltins Areni' su mirovale sve do 52. minuta kada je glavni arbitar Stegeman pokazao na 'belu tačku' i poklonio vođstvo Šalkeu.

Čupo-Moting je bio precizan sa 'kreča', a onda je usledio blic-krig domaće ekipe koja u narednih pet minuta preko Emboloa i Gorecke postiže još dva gola.

Konačan rezultat postavio je Bril Embolo svojim drugim golom u 83. minutu utakmice.

Šalke je ovom pobedom pobegao sa dna i ostavio fenjer Inoglštatu i Manburgu da ga dele po pola, dok je Borusija Menhengledbah pretrpela drugi poraz u sezoni u nalazi se u grupi timova sa 10 osvojenih bodova.