Sudije i Gameiro otvorili La Korunji kapiju Segunde

Autor: Boban Filipović
nedelja 01.04.2018.
22:41

Gol omalenog Francuza iz diskutabilnog penala doneo je 'jorgandžijama' tri boda.

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

Na spuštanju zavese na 30. kolo Primere, Atletiko Madrid je na svom terenu savladao Deportivo iz La Korunje u svom stilu, 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Kevin Gameiro sa bele tačke u 34. minutu, mada se mora priznati da je penal bio prestrogo dosuđen.

Spornu situaciju pogledajte OVDE.

Gosti iz Galicije su imali dobru priliku da poravnaju rezultat do odlaska na odmor, Parada je tukao glavom i bio za malo neprecizan.

'Kolčonjerosi' su u svom stilu "umrtvili" utakmicu u nastavku, sredinom drugog poluvremena Dijego Košta nije iskoristio dobru šansu da duplira prednost i da sve reši, a u finišu je ekipa Dijega Simeonea imala sreće što rezervista Zakarija Bakali nije kaznio taj promašaj.

Ostalo je 1:0, Atletiko je smanjio zaostatak u odnosu na vodeću Barselonu na devet bodova, dok Deportivo ostaje pretposlednji, osam bodova daleko od sigurne zone.