• 26. septembar 2015.

• 17:56

Šampion Španije bez većih problema savladao Las Palmas na 'Nou Kampu', ali pobeda ima gorak ukus zbog povrede Lea Mesija.

POsle samo desetak mnuta igre na premijernom meču 6. kola Primere trener katalonskog giganta Luis Enrike bio je primoran da vadi iz igre najboljeg igrača svoje ekipe.

Mesi je osetio bol nakon jednog kontakta pred golom gostiju i zatražio izmenu, ubrzo je umesto njega ušao Munir El Hadadi.

Ipak, i bez argentinskog čarobnjaka u timu Barsa je demonstrirala nadomć u odnosu na rivala, terenska inicijativa krunisana je golom u 25 minutu.

Serđi Roberto je odlično probio po desnom krilu, odlično centrirao, Luis Suarez se poklonio - 1:0.

Barselona gotovo sve vreme ima loptu u nogama, izleti gostiju na protiničku polofinu su retki, istina u finišu prvog dela igre Vijera je jednom bombom iz daljine stavio na muke Ter Štegena, ali nemački golman dobro interveniše.

Katalonci s minimalnom prednošću odlaze na odmor, a nakon nepunih 10 minuta igre u nastavku na semaforu je pisalo 2:0.

Opet je Luis Suarez pogodio mrežu Las Palmasa, ovog puta je sačekao pas El Hadadida na drugoj stativi i zakucao loptu u mrežu.

'EL Pistolero' je u 66. minutu utakmice iznudio penal, u odsustvu Mesija odgovrnost je preuzeo Nejmar, ali udarac brazilskog napadač sa 'bele tačke ide preko gola.

Nakon toga Suarez ne koristi par prilika da ostvari het-trik, imao je i Makserano jedan dobar pokušaj iz velike daljine, promene nema.

Uprkos aspolutnoj dominaciji, Barselona je dozvolila sebi da utakmica ima neizvensu završnicu, jer je Vijera u 88. minutu smanjio na 2:1.

Sandro ne koristi kolosalnu priliku koju mu je stvorio Nejmar da stavi tačku na ovu utakmicu samo što se krenulo sa centra, potom u sudijskoj nadoknadi beležimo jednu spornu situaciju kada je Suarez pao u protivničkom kaznenom prostoru, ali arbitar je samo odmahnuo rukom.

Završilo se rezultatom 2:1, Barselona se vratila na lidersku poziciju na tabeli, ali Real, Selta i Viljareal će imati priliku da je preteknu ukoliko zabeleže pobede u svojim mečevima 6. kola.