subota 14.10.2017.
22:37

U derbiju osmog kola Primere, nije bilo pobednika.

EPA-EFE/MARISCAL

Na novom stadionu Atletiko Madrida "Vanda Metropolitanu", domaćin je remizirao sa Barselonom, na kraju je bilo 1:1 (1:0).

Već u prvom mintu je Barsa pripretila preko Lea Mesija, ali njegov udarac iz kaznenog prostora uspeo da izblokira jedan od defanzivaca domaće ekipe.

Sedam minuta kasnije, Atletiko je prvi put ozbiljnije pripretio, Grizman se našao u dobroj prilici, šutirao je u desnu stranu gola gostiju, ali je Ter Štegen uspeo da interveniše, Atletiko je dobio samo korner.

U istom napadu, nova prilika za Francuza, ovoga puta još bolja. Prošao je lepo Grizman kroz odbranu Barse, ali je njegov udarac po sredini još jednom ukrotio nemački čuvar mreže.

Nakon toga, nekih 10ak minuta kasnije, Saul Njigez dobija loptu na ivici kaznenog prostora Barselone, namešta se na udarac i desnom nogom matira Ter Štegena. Jako lep udarac španskog reprezentativca za vođstvo "Jorgandžija".

Pokušavala je Barsa da poravna do poluvremena, ali je odbrana Atletika uspevala da izađe na kraj sa Mesijem i društvom, te su zadržali prednost do kraja prvog dela igre.

U nastavku, igrao se 56. minut kada je Gabi napravio prekršaj nadomak svog kazenog prostora. Mesi je izveo slobodnjak, ali je lopta završila na desnoj stativi.

Nastavila se inicijativa Barselone u nastavku, 15ak minuta kasnije ponovo je Mesi bio u prilici, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali na njegovu nesreću lopta je prohujala pored gola Atletika.

Barsa je sve više pritiskala, novu priliku su imali u 80. minutu, Suarez se našao u situaciji jedan na jedan sa Oblakom, ali je slovenački golman odlično intervenisao.

Ipak, dva minuta kasnije, nije Oblak mogao ništa. Roberto je centrirao sa desne strane, pogodio je u trepavicu Urugvajca, koji glavom postiže svoj tek treći gol u Primeri ove sezone.

Do kraja je igrao samo jedan tim, Barselona je na sve načine pokušavala da upiše i osmu pobedu ove sezone, pokušavalo je Suarez, ali Oblak do kraja nije ponovo kapitulirao.

Barselona je ostala prva na tabeli Primere sa 22 osvojena boda, nakon osam kola imaju sedam pobeda i remi, dok je Atletiko treći sa 16 bodova, takođe bez poraza, sa četiri trijumfa i isto toliko remija.

44 Komentara

Goran Stanojkov
Sunday, 15.10.2017
07:41

Vidi se da su Barsini igraci puno bolji i spremniji I da nisu imali srecu jedino jos da Inijesta I Alba udju u formu

gajokrusica
00:03

Kakve sve fudbalske neznalice ovde komentarisu, cuj Rakitic im rupa, hahaah, covek je majstor fudbala, mozda malo oscilira zadnje vreme ali je majstorrr.

BarsaSaMarsa10
Saturday, 14.10.2017
23:59

Rezultat i nije los s obzirom na prvo poluvreme,pogotovo kad se uzme u obzir duo Gomes-Rakitic na desnoj strani.Ta dva lika treba odstraniti iz prvog tima sto pre.Mislio sam da ne moze doci gori trener od Enrikea,ali Valverde se ozbiljno trudi da me demantuje.

P. S.
01:24

Ta dva lika treba upakovati zajedno sa Valverdeom, zavezati mašnicu i odstraniti iz fudbala, zauvek. Gomeš i Rakitić su mi smešniji od 'Top Gear-a'. :D Po defaultu Gomeš kao istureniji pas nazad za Rakitića, ovaj naravno pas nazad za Busquets-a, Pique-a, Semeda, ne pravi pitanje, i to je očekivanih 90% njihove igre, ali pravi cirkus je u preostalih 10%. :D Nijedan nema šanse da omaši loptom defanzivca Atletika ni kada se ovaj okrene na bok. :D Ali ni slučajno. :D Uz ludu sreću nakon Gomešovog pogotka u defanzivca Atletika lopta se odbije Rakitiću, ovaj udri po defanzivcima, lopta se opet odbije njemu ili Gomešu, opet udri po defanzivcima i tako obojica sastave po 3-4 pogotka u jednom napadu. Neprevaziđeno. :D Veća šansa je da se rodi novi Messi negoli ijedan od njih dvojice. :D Jedina razlika između njih dvojice je što Rakitić kada je raspoložen ume da pruži i lošu partiju, a Gomeš samo i isključivo očajnu.

20:59

Hahahaha tuzno,ali istinito...Roberto u vezu i Denis na krilo i to bi mnogo bolje izgledalo.Roberto bi doneo dosta agresivnosti u vezi,decko ume da doda unapred,da prodje igraca,iznese loptu,i krece se vise nego svi ostali zajedno...Nije mi jasno sta vidi u Rakiticu,pa ovaj pocinje svaku utakmicu.A i Denis je igrao sasvim solidno ove sezone kad god je dobio priliku,definitivno bolji od Delofeua (Gomesa i ne razmatram xD).Ali ne ocekujem da ce se bilo sta slicno desiti,tako da smo zaglavili sa Rakiticem minimum do leta.

Breaking Bad
23:41

Malo je toplije u Madridu, aBd biće vrelo na kraju sezone.

mladenq_
23:35

Inace, nece sigurno niko od anti-barsa drugara sa sajta spomenuti cistu ruku (penal) Savica u 61om minutu, da je ne do bog bilo na suprotnoj strani prstice bi polomili kucajuci

Lecter
00:24

Da je bilo obrnuto odnosno da je neko od defanzivaca Barse igrao rukom u 16 metara pa to bila ni manje ni vise nego kradja vijeka,namjesteno prvenstvo i slicne teorije.Bilo bi jedno 250 komentara minimum.Odmah bi krenuli da guglaju kad je poslednji put sviran penal protiv Barse.

El Nindža
02:03

Navijač sam Barse, ali moraś biti realan, onakvu ruku bi retko koji sudia sudio

Rise up
23:16

Klasican primer kad trener izgubi utakmicu tacnije osvoji samo 1 poen.Denis je trebao dobiti sansu. Roberto je trebao da igra od pocetka ili Paulinjo.Rakitic i Gomes ocajni.Delofeu od kada je usao upropastio je svaki napad.Ne znam zasto je izasao Semedo,Iniesta ajde razumem ne moze da odigra ceo mec ali zasto je izbacio Semeda...

mladenq_
23:21

takticki genije, mi obicni smrtnici ne moze ni da se nadamo da provalimo te ideje

P. S.
02:05

Kako ne razumeš? Taktički zadatak Rakitića i Gomeša (osim zasmejavanja nas i odbrane Atletika) je bio gađanje protivničkih fudbalera loptom sa ciljem da ih onesposobe, kako bi Messi imao prolaz po desnoj strani. Međutim ta desna strana je ostajala tanka i upražnjena svaki put kada se Semedo vraćao na svoju polovinu zbog kontri i polukontri Atletika, što je taktički genije na vreme uočio i rešio da je pojača S. Robertom i Delofeuom, a i zbog balansa ekipe jer su se Alba i Suarez opasno nagomilali na toj levoj strani. Odlično je to Valverde odradio, jedino što je trebao Busquetsa da gurne malo više desno, Paulinja da gurne skroz uz desni bok, a Suareza da stavi na desno krilo kako se ne bi gurao sa Albom po levoj strani. Ali dobro, pojačaće on sigurno tu desnu stranu u narednim utakmicama. :D

Visca el Barcaa
23:16

I remi je ok, ali mi nije jasno sto andre gomes na krilu? Drago mi je sto je suki dao gol samo se nadam da ce uci u golgetersku formu.

P. S.
23:11

Stari lisac Valverde čuvao Gomeša za derbi. :D Kombinacije njega i Rakitića po desnoj strani spadaju u fudbalsku antologiju. :D Očekivano nije postojala ni teoretska šansa da pasovima i centaršutevima bar jednom promaše defanzivce Atletika, mada je i Alba (ali neočekivano) radio to isto po levoj strani. Paulinja je naravno ostavio za poslednjih 10 minuta. :D Na početku utakmice pravo je čudo kako je Ter Stegen posle briljantnih asistencija Barsine odbrane uspeo da zaustavi 2 šuta Grizmana, ali je u drugom delu utakmice što zbog šansi Barse, a još više zbog kukavičke igre Atletiko zaslužio poraz. Ipak sa Rakitićem (80 min), Gomešom (svih 90 min) i Valverdeom u ulozi trenera bod za Barsu je ogroman uspeh. :D

madridistatill_i_die
23:07

Koje su kukavice ovi iz Atletika, znači svaki put preslikana utakmica protiv njih, povedu pa se onda brane i naravno uvek prime gol(ove) i ne pobede. Razumem donekle takvu igru u gostima, ali pred svojim navijačima i u situaciji gde zaostaješ 6 bodova, sramno. Btw sjajno kolo za Real, tek slede ozbiljni ispiti i jednim i drugim.

j0shua
23:02

Zreo je bio Atletiko za poraz u poslednjih pola sata, ali dobro, tako je kako je. Najbitnije je odstraniti nesretnog Rakitica iz tima i bice to sve ok. nnZuba u prvih sat vremena kriminalan, ali dosao je sebi u poslednjih 20 minuta. nGomes, ako ce vec dobijati sansu, onda mora igrati u veznom redu, na Iniestinom mjestu. ( Naravno, ne ispred Dona, vec kao njegova zamjena)nnRakitica odstraniti iz tima. Deulofeu jednodimenzionalan, pa onaj mali Denis je svemirski brod za njega.nnLeo ko Leo, standardno, Bog otac igra sam, ali jbg, ovi krvnici iz Atletika ne prastaju... Onaj faul Gabija u prvom poluvremenu cist penal, al eto.nnAtletiko standardno, povedi nekako 1-0 i zabunkerisi se. Ljudi igraju jedan te isti fudbal vec 5,6 godina. Udari, sapleti, vuci, svadjaj se, daj gol glavom iz prekida itd... To su njihove odlike.

Armani
22:55

Smatram da je za barsu ovo teze gostovanje od bernabeua,zbog stila kojim igra atm...nisam nezadovoljan iako bi barsa dobila da se igralo jos 5-10 min...najvaznije da se nije izgubilo i da izravni konkurent nije uzeo 3 boda kuci!

Luka Modric
22:54

Koliko god ja ne volio barcu ne mogu da ne kazem da jos vise od tog prezirem atletiko..najjadniji nogomet igraju godinama u nazad..i ja ne razumijem kako njih netko moze simpatizirat..ocajni su..ljudi u 60 minuti na 1:0 prelaze u protivnicku polovicu sa 2 igraca i vracaju loptu nazad..ma ocaj ocaj ocaj

22:51

kako je iritantan ovaj suarez

mladenq_
22:48

Kakva je ovaj Atletiko zalosna ekipa sa gubitnickim mentalitetom, nije ni cudo sto nisu uzeli nijedno od finala Realu. Daj samo da se brani, ne znam da l sam ikada ih gledao protiv Barse da su nakon sto daju gol nastavili da napadaju. Ovo je Barsa trebala uzeti, imali najmanje desetak odlicnih prilika u drugom poluvremenu, ovi nisu na gol osutali kako treba.

tri tacke
22:47

Za nijansu Atletiko opasniji u prvom poluvremenu, u drugom totalna dominacija Barse.. I u sutevima i u posedu i u sansama.. Najrealnije 1-2, mada i ovako nije lose. S obzirom da su svi govorili da ce Barsa izgubiti. Dokazali su da su bolji, ali nazalost ne kroz rezultatsku pobedu.

Barca4ever
22:46

Steta,mogla je Barsa i 3 boda da odnese kuci. Cim Rakitic izadje Barsi svane. Paulinjo jednostavno mora pre njega.Ne razumem odluku Valverdea da ne uvede Denisa. Decko bi bolje odigrao i od Gomesa i od Delofeua. Delofeuov ucinak su 3 zabijanja u reklame.Decku treba otvoriti kapiju i neka izadje van stadiona. Cudan sastav i izmene ali su donele neki rezultat. Prosle sezone su nas pobedjivali ali dobro,jaki su ipak.

zeks
22:46

Svakome po poluvreme,remi najrealniji ishod.Samo mi nije jasno kako to da je Gomes odigrao ceo mec.I to na poziciji krila?Skroz cudna odluka Valverdea.

mladenq_
22:48

Da, posto se do sada pokazao kao trener koji donosi racionalne i pametne odluke.

Lecter
22:44

Atletiko odavno nije igrao gore protiv Barselone. Ocekivao sam tezu utakmicu i veci otpor tako da je ovaj bod neuspjeh za Barselonu. Steta za promasene sanse. Valverde je izveo pogresan sastav ne zna se dje ko igra. Falio je cijelu utakmicu jedan ofanzivac sa Mesijem i Suarezom.

mladenq_
22:47

Polako, nekad u trecoj sezoni ce mozda da provali ko treba da mu igra startnih 11. A mozda nece ni tad'.

P. S.
23:22

Pa sad, sa Gomešom i Rakitićem u timu i Valverdeom na klupi (koji uz to još ima i 3 izmene :D) remi mi je pre utakmice izgledao nedostižan, ali posle utakmice složiću se sa tobom da je bod ipak neuspeh za Barsu. :D

Go Hard or Go Home
22:42

Kako to Barselona nije osvojila titulu u sedmom kolu? Ja sam cuo da su sampioni vec :D

Steffmajster
22:49

mhm.. i real na pocetku sezone ide po tripletu, pa negde zimi po duplu krunu, pa na kraju uefa im pokloni LS

11:34

pa sad ako treba da ti objasnjavam neke ocigledne stvari...

Uncounquered
10:31

Nema veze, poklonice nam i 3x za redom...pozz.

01:28

Kao i prosle sezone je l? :D Poklonila bi i Barseloni al njima ni 5 penala protiv PSZ nisu bila dovoljna nego i 10 minuta nadoknade i onda dodje u 1/4 Juvee i Dibala pokaze ko je najbolji Argentinski fudbaler :D