Suarez i drugovi pokorili 'Britaniju'

• Autor: Boban Filipović

• 12. januar 2014.

• 19:06

Velika pobeda 'Redsa' na gostovanju kod Stouka rezultatom 5:3, Luis Suarez nastavio fantastičnu golgetersku seriju dodavši na svoj konto još dva gola. Povratak iz snova Danija Staridža.

Počelo je odlično za Liverpul na najbučnijem stadionu na Ostrvu, posle samo pet minuta igre Rajan Šoukros postiže autogol, Stouk pokušava da uzvrati, najčešće ubacivanjima Čarlija Adama iz prekida pred protivnički gol, ali bez rezultata.

Luis Suarez posle pola sata igre ima priliku da iz slobodnog udarca duplira prednost svojoj ekipi, nije precizan, ali tri minuta kasnije ne prašta i postiže gol u maniru napadača top klase kojoj i pripada - 0:2.

Ipak, Stouk pokazuje svoju žilavost i do poluvremena stiže do izjenačenja.

Najpre nekadašnji centarfor 'Redsa' Piter Krauč na asistenciju Marka Arnautovića smanjuje rezultat, a u poslednjim trenucima prvog dela igre još jedan bivši igrač kluba sa 'Enfild Rouda' Čarli Adam postiže fantasičan gol.

Između ova dva gola domaćih Felipe Kutinjo je imao šansu, ali Batlend izlazi kao pobednik.

Na samom startu igre u nastavku, penal za 'Redse', Stiven Džerard namešta loptu, kapiten ne greši i vraća prednost svom timu.

Pet minuta kasnije neverovatan promašaj Džordana Hendersona.

U 66. minutu ulazi Dani Staridž (umesto Kutinja) posle nekoliko propuštenih mečeva zbog povrede, a samo pet minuta provedenih u igri bilo mu je portebno da asistira Lusiu Suarezu koji vraća Liverpulu prednost od dva gola.

Stouk ulaže poslednje atome snage da se vrati u meč, Džonatan Voters u 83. minutu ima lepu šansu, ali je dva minuta kasnije precizniji, mada je Minjole intervenisao početnički - 3:4.

Međutim, u 88. minutu Danijel Staridž uspeva pored asistencije da se upiše u strelce na svom povratku čime definitivno overava pobedu Liverpula.

Krauč u nadonadi šutira glavom preko gola i to je bila poslednje veže uzbuđenje na Britaniji.