nedelja 20.09.2020.
14:57

Ubedljiva pobeda šampiona, najveći deo posla obavljen već u prvom poluvremenu.

Beta/AP Photo/Daniel Cole

Posle dva uzastopna poraza na startu sezone, šampion Francuske Pari Sen Žermen je upisao i dve uzastopne pobede.

U prošlom kolu su minimalnim rezultatom dobili Mec, ali danas je bilo mnogo ubedljivije na gostovanju u Nici, gde su ''Sveci'' slavili rezultatom 3:0.

Golova nije bilo do 38. minuta utakmice, a onda je Kilijam Mbape preuzeo stvar u svoje ruke. Iznudio je najpre jedanaesterac, a onda ga i precizno izveo za vođstvo od 1:0.

Mbape ima velike zasluge i za drugi gol u samom finišu prvog poluvremena, kada je protutnjao po levoj strani, na kraju i šutirao, golman domaćih je odbio loptu do Di Marije koji pogađa za 2:0.

U nastavku, PSŽ stiže i do ubedljivije prednosti, praktično sve dileme oko pobednika otklonio je Markinjoš, koji je u 66. minutu odlično reagovao posle centaršuta Di Marije sa desne strane iz slobodnog udarca. - 3:0.

Mreža domaćih se zartresla i jedanaest minuta kasnije, pogodio ju je Mbape posle brze kontre PSŽ-a, ali pogodak nije priznat zbog ofsajda.