Autor: Milovan Longinov
subota 13.01.2018.
21:58

Večeras je odigrani pet mečeva 20. kola Lige 1.

Fudbaleri Monaka remizirali su u gostima sa ekipom Monpeljea rezultatom 0:0, dok je Nica bila bolja od Emijna kao domaćin 1:0.

Monako je propustio priliku da veže petu pobedu u nizu i nastavi da vrši pritisak na PSŽ.

Monpelje je uspeo da pruži otpor i sačuva svoj gol, pogodaka nije bilo, pa je Monako ostao na drugoj poziciji sa 42 boda, osam manje od Pari sen Žermena.

Nica je nastavila odličan niz, zabeležila novu pobedu, pobedila je Emijen kao domaćin 1:0. Strelac pobedonosnog gola bio je Les Melou u 66. minutu.

Nica je tako skočila na šesto mesto sa 30 bodova, tri manje od Nanta.

Bordo je kao gost takođe sa 1:0 pobedio Trou, Milan Gajić je odigrao svih 90 minuta. Jedini pogodak postigao je Labord u 15. minutu.

U preostalim mečevima, Lil je kao gost pobedio Kaen takođe 1:0, dok su Dižon i Mec remizirali 1:1.