STRAŠNI PSŽ, Atletiko se ne predaje, Barsa i Juve ostali dužni navijačima

• 22. novembar 2017.

• 22:40

Večerašnjim utakmicama kompletirano pretposlednje kolo grupne faze Lige šampiona.

Centralni događaj večeri bio je duel Juventusa i Barselone u Torinu, u okviru petog kola Grupe D.

Pravdu je delio naš najbolji arbitar Milorad Mažić, a meč je završen bez pobednika, bez golova i bez mnogo uzbuđenja - 0:0.

Užitak je umanjen i činjenicom da je najbolji fudbaler Barse Leo Mesi tek u drugom poluvremenu ušao na teren, ali ni njegov ulazak, izuzev nekoliko prilika, nije pomogao Barsi da slavi u Torinu. Imao je i Juve svoje šanse, Dibala je u poslednjim trenucima imao odličan pokušaj, ali Ter Štegen je sačuvao remi.

Za to vreme u istoj grupi, Sporting je u Lisabonu savladao ''otpisani'' Olimpijakos sa ubedljivih 3:1. Golovima Dosta i Sezara u finišu prvog poluvremena, Sporting je praktično rešio pitanje pobednika, a u nastavku Dost je svojim drugim pogotkom u 66. minutu dotukao crveno-bele iz Pireja. Poraz gostiju ublažio je Ođiđa Ofoe u finišu meča.

U poraženoj ekipi priliku je od 57. minuta dobio bivši napadač Partizana Uroš Đurđević, koji je zamenio Fortunisa. Jagoš Vuković je meč odgledao sa klupe, a Saše Zdjelara nije bilo u konkurenciji za sastav Olimpijakosa.

Beta/Alessandro Di Marco/ANSA via AP
Inijesta Dibala

U Grupi A, Bazel je večeras savladao Mančester Junajted, golom Langa u samom finišu meča sa 1:0 i tako do maksimuma zakomplikovao situaciju pred poslednje kolo.

CSKA je ranije večeras savladao Benfiku sa 2:0, pa sada Moskovljani i Švajcarci imaju po devet bodova na deobi drugog mesta.

Naš Nemanja Matić večeras je bio na klupi za rezerve u Junajtedu, a priliku da zaigra dobio je od 66. minuta umesto Pogbe.

U Grupi B, PSŽ i Bajern su se novim pobedama još više odvojili od Anderlehta i Seltika i u poslednjem kolu će u međusobnom duelu u Minhenu odlučivati o pobedniku grupe.

''Sveci'' su večeras na svom terenu deklasirali Seltik sa 7:1, iako  su gosti iz Glazgova poveli preko Dembelea već u prvom minutu. Ispostavilo se da su tim golom fudbaleri Seltika samo ''najutili'' moćni tim PSŽ-a, pa je gostima već do poluvremena napunjena mreža.

Dva gola Nejmara, po jedan Kavanija i Mbpaea rešili su sve već u prvih 45 minuta, a u nastavku je trijumf domaćih postao još ubedljiviji, pogocima Veratija u 75, pa Kavanija, posle sjajne akcije u 79. minutu,. Sve je začinio Dani Alveš, prelepim pogotkom samo dva minuta kasnije - 7:1.

Bajern je večeras gostovao u Briselu i na kraju slavio sa 2:1 protiv domaćeg Anderlehta. Posle prvog poluvremena bez golova, Bajern je poveo početkom drugog golom Levandovskog, a izjednačenje domaćima doneo je Hani u 63. minutu.

Neizvesnost je trajala u narednih 14 minuta, a onda je Toliso pogodio za konačnih 2:1.

U domaćem timu svih 90 minuta odigrao je naš reprezentativni štoper Uroš Spajić.

U Grupi C, Čelsi je od večeras na prvom mestu na tabeli, posle ubedljive pobede u gostima protiv Karabaga (4:0), a zahvaljujući i porazu Rome od Atletika u Madridu, rezultatom 2:0.

Pitanje pobednika rešeno je u drugom poluvremenu, golovima Grizmana i Gameira. Ipak, Atletiko je ovim trijumfom tek za nijansu uvećao svoje šanse za plasman u narednu fazu Lige šampiona.

Aleksandar Kolarov je u ekipi Rome odigrao svih 90 minuta.