STRAŠNI PSŽ, Atletiko se ne predaje, Barsa i Juve ostali dužni navijačima

sreda 22.11.2017.
22:40

Večerašnjim utakmicama kompletirano pretposlednje kolo grupne faze Lige šampiona.

Beta/AP Photo/Christophe Ena

Centralni događaj večeri bio je duel Juventusa i Barselone u Torinu, u okviru petog kola Grupe D.

Pravdu je delio naš najbolji arbitar Milorad Mažić, a meč je završen bez pobednika, bez golova i bez mnogo uzbuđenja - 0:0.

Užitak je umanjen i činjenicom da je najbolji fudbaler Barse Leo Mesi tek u drugom poluvremenu ušao na teren, ali ni njegov ulazak, izuzev nekoliko prilika, nije pomogao Barsi da slavi u Torinu. Imao je i Juve svoje šanse, Dibala je u poslednjim trenucima imao odličan pokušaj, ali Ter Štegen je sačuvao remi.

Za to vreme u istoj grupi, Sporting je u Lisabonu savladao ''otpisani'' Olimpijakos sa ubedljivih 3:1. Golovima Dosta i Sezara u finišu prvog poluvremena, Sporting je praktično rešio pitanje pobednika, a u nastavku Dost je svojim drugim pogotkom u 66. minutu dotukao crveno-bele iz Pireja. Poraz gostiju ublažio je Ođiđa Ofoe u finišu meča.

U poraženoj ekipi priliku je od 57. minuta dobio bivši napadač Partizana Uroš Đurđević, koji je zamenio Fortunisa. Jagoš Vuković je meč odgledao sa klupe, a Saše Zdjelara nije bilo u konkurenciji za sastav Olimpijakosa.

Beta/Alessandro Di Marco/ANSA via AP
Inijesta Dibala

U Grupi A, Bazel je večeras savladao Mančester Junajted, golom Langa u samom finišu meča sa 1:0 i tako do maksimuma zakomplikovao situaciju pred poslednje kolo.

CSKA je ranije večeras savladao Benfiku sa 2:0, pa sada Moskovljani i Švajcarci imaju po devet bodova na deobi drugog mesta.

Naš Nemanja Matić večeras je bio na klupi za rezerve u Junajtedu, a priliku da zaigra dobio je od 66. minuta umesto Pogbe.

U Grupi B, PSŽ i Bajern su se novim pobedama još više odvojili od Anderlehta i Seltika i u poslednjem kolu će u međusobnom duelu u Minhenu odlučivati o pobedniku grupe.

''Sveci'' su večeras na svom terenu deklasirali Seltik sa 7:1, iako  su gosti iz Glazgova poveli preko Dembelea već u prvom minutu. Ispostavilo se da su tim golom fudbaleri Seltika samo ''najutili'' moćni tim PSŽ-a, pa je gostima već do poluvremena napunjena mreža.

Dva gola Nejmara, po jedan Kavanija i Mbpaea rešili su sve već u prvih 45 minuta, a u nastavku je trijumf domaćih postao još ubedljiviji, pogocima Veratija u 75, pa Kavanija, posle sjajne akcije u 79. minutu,. Sve je začinio Dani Alveš, prelepim pogotkom samo dva minuta kasnije - 7:1.

Bajern je večeras gostovao u Briselu i na kraju slavio sa 2:1 protiv domaćeg Anderlehta. Posle prvog poluvremena bez golova, Bajern je poveo početkom drugog golom Levandovskog, a izjednačenje domaćima doneo je Hani u 63. minutu.

Neizvesnost je trajala u narednih 14 minuta, a onda je Toliso pogodio za konačnih 2:1.

U domaćem timu svih 90 minuta odigrao je naš reprezentativni štoper Uroš Spajić.

U Grupi C, Čelsi je od večeras na prvom mestu na tabeli, posle ubedljive pobede u gostima protiv Karabaga (4:0), a zahvaljujući i porazu Rome od Atletika u Madridu, rezultatom 2:0.

Pitanje pobednika rešeno je u drugom poluvremenu, golovima Grizmana i Gameira. Ipak, Atletiko je ovim trijumfom tek za nijansu uvećao svoje šanse za plasman u narednu fazu Lige šampiona.

Aleksandar Kolarov je u ekipi Rome odigrao svih 90 minuta.

Grupa A

Bazel – Mančester Junajted 1:0
Lang 89.

Tabela: Mančester Junajted 12, Bazel, CSKA 9, Benfika 0.

Parovi poslednjeg kola: Benfika - Bazel, Mančester Junajted - CSKA.

Grupa B

Anderleht – Bajern Minhen 1:2
Hani 63 - Levandovski 51, Toliso 77.

Pari Sen Žermen – Seltik 7:1
Nejmar 9, 22, Kavani 29, 79, Mbape 36, Verati 75, Dani Alveš 81. - Dembele 1.

Tabela: PSŽ 15, Bajern 12, Seltik 3, Anderleht 0.

Parovi poslednjeg kola: Bajern - PSŽ, Seltik - Anderleht.

Grupa C

Atletiko Madrid – Roma 2:0
Grizman 69, Gameiro 85.

Karabag – Čelsi 0:4

Tabela: Čelsi 10, Roma 8, Atletiko 6, Karabag 2.

Parovi poslednjeg kola: Čelsi - Atletiko Madrid, Roma - Karabag.

Grupa D

Juventus – Barselona 0:0

Sporting – Olimpijakos 3:1
Dost 40, 66, Sezar 43 - Ođiđa-Ofoe 86.

Tabela: Barselona 11, Juventus 8, Sporting 7, Olimpijakos 1.

Parovi poslednjeg kola: Barselona - Sporting, Olimpijakos - Juventus.

93 Komentara

Thursday, 23.11.2017
11:56

BOGAMI PSZ SE NE SALI KOLKO JA VIDIM!!! MISLIM DA MOGU LAGANO DA UZMU LS AKO SUDIJE NE BUDU SUDILE U KORIST SPANSKIH TIMOVA

noockey
21:59

Istina koju niko nece da prizna. Definitivno je ovaj smesni nejmar najbolji na svetu ove godine i sve karte je bacio da to pokaze mada mislim na silu da to pokusava.

Bayern Premocni
10:37

Cestitam bavarcima na pobedi. Jedva cekam mec bayern m v psz

amigo999
09:57

Drugoplasirane ekipe mogu biti opasnije od prvoplasiranih: Prvi: PSG , Siti(dve jake ekipe, ali videcemo kada dodju Real, Bajern,Juve) pa Besiktas, Liverpul,Celzi.Drugoplasirane ekipe: Real, Juventus, Bajern, Atletiko/Roma, Napoli. Bit ce zanimljivo..,

Al(a)din
07:24

Friedl je igrao solidno, ali po mom misljenju vise je on za veznog igraca nego za beka ili stopera jer je spor. Ulrajh me je demantovao i bio fantastican

ADIS-M-UNTD
03:23

Ne znam zasto spominju poraz junajteda u nebitnoj utakmici jer su svakako prvi u grupi...nisu se nesto puno ni trudili da bi.pobjedili bazel kalkulise se radi utakmica u PL. Vidjelo se po.sastavu da je Mou to malo.promjeso ja zaboravi i na.blinda i darmijana.da igraju za junajted dugo ih nisam.vidio.u.ligi. cekaju nas jako bitne utakmice u.PL jer se pravo zakuhalo .

Bat
01:50

poraz kao poraz nije strasan..obezbedjena je nokaut faza..ali igra nula..ne znam kako murinjo misli kada bude jaci protivnik ono standardno bunker..ne mozes brate da igras provaljen sistem..

RedDevil89
00:32

Nije mi jasna taktita da protiv ocigledno slabije ekipe igras na bod. Izbacuje Pogbu(razumem da je zbog kondicije) a ubacuje u igru Matica. Pritom u veznom redu ima Felainija i Ereru. Nijedan od njih nije kreativac. Izbacuje Marsijala a ubacuje Ibru. U tom trenutku ima na terenu 2 zadnja vezna, jednu centralnog veznjaka, krilo i dva klasicna centarfora. Formacija lud zbunjenog. Ima ko da postigne gol ali ne i ko ga stvori. Bekovska linija vise nego uzasna. Prvo dovesti pravog levog beka a Blinda i Darmijana sto dalje od Junajteda.

00:26

PSG igra malo po malo naser navro na LŠ

NikkiCFC
00:23

Nismo vise jedini engleski tim koji ima poraz u LS.

Маркус19
00:42

Јеси дочекао???

mr.wolf
00:47

Blago tebi ako ti je to bitno u zivotu !

stfmcfc
00:19

Sad bi Murinjo da posudi od Celsija Yokohoma gume za autobus posto mu Tajvanske ne odgovaraju ahahahah

Pep Guardiola--Back
00:36

Hahahahaha,posteno si me nasmijao :D

kzs.mufc
00:03

E ovakvom igrom junajted igra svaku gostujuću.ogavna bljak fuj igra.al čovek kad pogleda i nema sta da očekuje.ljuuuudi...Blind????on jednostavno ne može i ne sme da igra ni jednu utakmicu više za UTD.kako je on dospeo.Lingard???kako čoveče?Erera na prvu u nazada,on bukvalno samo to radi!Darmjan slab igrač jednostavno.nema šanse da nemamo bolje omladince od darmjana i blinda!Lukaku je za mene tupson,druga liga napadača.i tačka!I tako dalje...kod kuće smo i ok,ali gostovanja,patnja...

Bidza i Tridza
00:47

Slazem se. Blind je ocajan igrac, Darmijan bolji ali se nije snasao nikako, Lingard oigranicen,ko kaze za Lukakua da je top spic, taj nema pojma. Erera i Mkitarian ispali iz forme, Mata vec dugo igra lose... Nama trebaju bolji levi bek od Janga(on i nije bek),bolji stoper od Smolinga, bolja desetka od Mkitariana i bolji spic od Lukakua(al njega sigurno nece menjati). Ne znam kako neki hvale Murinja i njegov nacin rada. Mozda pisem ovako jer ga nikad nisam gotivio, ali on po meni nije trener za Junajted.

kzs.mufc
06:31

Imamo vrhunskog golmana.nBaji po meni odličan štoper.nDzons može da prodje,srčan je borben.kvalitetniji sigurno od smolinga.al bolje da dovedu nekog jer je često povredjen.Roho,pa ajde ostavio bi ga na klupi bar još neko vreme.nValensija zahvalan igrač.nekako uvek isti ne oscilira.Matić mi je odličan.inteligentan igrač.iskreno nisam očekivao nesto spec od njega,ali baš je bitan igrač.Pogba samo da pojednostavi igru više.nekad preteruje.nekad mi ga žao kao da nema s kim da igra.Mikitirjan me razočarao,dal primećuješ kako lako gubi lopte?pružio bi mu šansu još uvek.Rašford kao da je stao nekako.kao da je više pokazao pre god dana.Marsijal,i dalje imam nade u njega. ali mislim da murinjo nema.nOve što sam nabrojao bi ostavio a sve ostale poklonio ako treba

02:01

Murinjo je pre bio trener. Nakon Reala to nije isti covek.

02:00

Hvala Bogu da je neko skonto od Junajtedovi navijaca da je Lukaku druga liga napadac. Objasni to svom drugu Markusu19 molim te.

NikkiCFC
01:32

Nije Blind kriv za gol nego Matic. Kao sto je i Vidic bio kriv za svaki gol koji je Mancester primio u tri finala LS.

Wednesday, 22.11.2017
23:56

Kaznena ekspedicija iz Pariza, pojedini mediji će i dalje pokušavati da pronađu dlaku u jajetu

JUVENTIN
23:56

Eh kvadrado i alegri treba vas obojicu ne prodati nego isplatiti

NIKE
23:54

Da mi je neko rekao da će PSG i City biti najveći favoriti za titulu LŠ, smijao bi se, ali realno oni su dva najjača tima u ovom momentu.

00:09

Cemu potcenjivanje Bajerna, Reala, Barselone? Cak ne moraju ni oni biti, ako Lapicig prodje i oni imaju respektabilnu ekipu, ovo je liga sampiona a ne ultimate team...

19:38

Ljudi je l shvatate da nije sve do jacine tima? Real je 2012 imao najjaci tim od pojedinaca gde su Iguain i Benzema s ROnaldom imali vise od 30 golova i Ozilom iza, nije tim nista. 2014 s Karvahalom koji je tek dosao iz Leverkuzena nazad i Varanom koji je bio bukvalno debi u prvih 11 konstantnih osvaja LS. Nadam se da razumete, a Laipcig ima igrace koji ce biti daleko zapamceni. Pratim ekipu i znam potencijal, Forsberg, Verner, Keita su svi svetske klase, ne znam zasto je bitno da tim ima poznate igrace svima da bi uspeo nesto, likovi su jedina konkurencija Bajernu i uz boljeg trenera bi ciljali i na titulu.

lonchy2909
13:46

Sve brate ok, ali Lajpcig? Oni imaju srece sa grupom. Oni su zalutali u Ligu sampiona, ima da ispadnu I to lagano u osmini finla. Meni zao jednog Atletika, jer sa Kostom I sa Vitolom bi dobili sirinu u igri, I konacno bi se malo trgnuli iz letargije. A zahvaljujuci svojim glupostima I par losih trenutaka, nece docekati drugi dio u Ls osim ako Karabag ne priredi neko cudo.

brekbaCh1
13:37

Sve, sve, ali covek pored ostalih bomba od timova, pomenuo Lajpcig. :D

NikkiCFC
01:31

lol Bajern bi izgubio petardom od Totenhema. Igraju ocajno kao i Real i Barsa i Juve i Atletiko do prosle sezone 5 najjacih klubova sada nisu ni blizu. 4 engleska i PSG najjaci.

NikkiCFC
00:17

Po prikazanoj igri ove sezone jesu dva ubedljivo najveca favorita ali... Kao i arapima koji ih vode tako je i Romanu najveci san bio da osvoji LS. Pre titule 2012. godine kada je konacno ispunio san Celsi je prosao kroz velika razocarenja i napravde i kada je bio favorit pre nego sto je osvojio. Polufinale sa Monakom, pa onda dva polufinala sa Liverpulom gde jednom ispadamo zbog nepostojeceg gola Garsije a drugi put na penale nesrecno. Znao sam da ce kad tad da nam se vrati ali onda dva nova velika razocarenja. Teri ima penal za taj najveci uspeh u istoriji kluba i promasuje penal tj. saplice se u presudnom trenutku i tada gubimo iako smo bili bolji. I kad mislis da ne moze vise nesrece da te snadje sledece godine sudija Ovrebo otima Celsiju titulu i daje je Pepu. Dakle, poenta, Celsi je pet puta bio jako blizu trofeju LS pre nego sto ga je konacno osvojio. Uglavom se isprecila sreca ili sudije. Roman je cekao 9 godina trofej od trenutka kada je kupio klub. Siti ima jedno polufinale a PSG cetvrtfinale. Nekako iskustvo posle toliko godina gledanja fudbala mi govori da ce i oni da izgube koje finale, polufinale, mozda i nezasluzeno pre nego sto uzmu trofej. Definitivno ih vidim da uzimaju ali ne u naredne tri godine. To je neko nepisano pravilo. Ali da su dva najjaca kluba ove sezone to nema dileme. U tome i jeste draz fudbala.

theDarkKnightRises
23:50

Odmaram se od MU jedno 2 meseca da ne gubim zdravlje mora malo pauza.Sramota Bazel da nas dobije cccc

02:06

Nemoj tako ipak Morata ne valja bolji je Lukaku i lepse se je smijati kiksu Celsija nego kiksu Junajteda 🤣🤣😂

23:47

Valverde napravio neverovatno čvrstu Barselonu, ozbiljan stručnjak, Juventus toplo hladno od starta sezone, nema tu neke energije kao prethodnih godina, da se dobije Olimpijakos pa da vidimo može li to bolje s' proleća kad dođe nokaut faza, materijala za bolje ima, pa sačekajmo pre kritika i omalovažavanja.

mladenq_
23:50

-Valverde napravio neverovatno čvrstu Barselonu, ozbiljan stručnjak- :D:D:D

P. S.
00:02

'ozbiljan stručnjak', ahahaha... :D:D:D Skoro se nisam ovako odvalio od smeha. :D:D:D

Lecter
23:46

Nije bila zanimljiva utakmica ,mogu reci slobodno dosadna.Barsa odigrala dobro na bod.

Adnan
23:45

Ovakav poraz nije mogao doći u boljem trenutku za Junajted,bunker taktika ne prolazi u LŠ gdje igraju timovi koji su najbolji u svojim ligama i navikli su da napadaju.

xman
01:01

to je standardna prica..poraz ne moze da dodje u dobrom tenutku, poraz je poraz

Adnan
04:04

Pa ako ne nauče ništa od ovoga onda jest poraz je poraz.

skr
23:44

Хвала ти Чоло за прво место у групи!

NikkiCFC
00:07

Sve je u nasim rukama ali tesko. Remi je realan a Roma dobija kuci azere i zbog boljeg medjusobnog prva.

skr
08:46

Атлетико је у паду форме, чак смо их у Мадриду надиграли. Шта очекујеш против Ливерпула?

mladenq_
23:43

Zbog ovog Suareza pocinjem da cijenim Rakitica. Potpuno novi nivo nesposobnosti. Dinj najgori lijevi bek u istoriji Barselone. Mazic odlicno sudio, Valverdeu sve najgore.

23:56

Zasto? Kakve veze ima, ko garantuje da ce PSZ koji pobedjuje sa 10 golova imati veci uspeh od Barselone? Valjda je Valensija bitnija utakmica, svako bi zrtvovao nebitnu utakmicu.

mladenq_
01:41

Uspjeh u jednoj sezoni nije garancija dugorocnog kvaliteta. Enrike je u svojoj prvoj sezoni uzeo tripletu (iako apsolutno nista dobro nije radio) sto mu je dalo kredibilitet da u naredne 2 sezone unistava igracki kadar na sve moguce nacine, posledice se debelo osjecaju a jos dugo ce. Ovaj ce samo da zavrsi njegov posao tako sto ce da unisti i igru Barse. Moze on da uzme svih 6 trofeja ove sezone, to nece da promjeni cinjenicu da se njegovo tvrdoglavo/ocajno vodjenje ekipe granici sa blagim autizmom. Tu prvenstveno mislim na njegovo forsiranje potpuno pogresnih igraca, zatim forsiranje igraca koji bi i mogli nesto da urade na potpuno pogresnim pozicijama i finalno njegova jebena nesposobnost da jednu jedinu utakmicu napravi normalnu formaciju, kreten igra pola sezone bez ikoga na lijevoj strani, jezivo. Ono sto mi nije jasno kako vecina ljudi koji 'prate' fudbal nema dovoljno mozga da uoci te sablone koji neminovno vode istim rezultatima. Samo cekam vijest 'Sta se desava sa Barsom??' kad ih neko nabusi prvu utakmicu, a oni igraju ocajno citavu sezonu.

El Clásico
00:42

Garantuju oči u kombinaciji sa moždanom masom većom od jednog grama. :D

Маркус19
23:43

Ах, глуп пораз. Али добро, одморили су се играчи, пре свих Раша, Матић, Валенсија, Де Хеа. Следи меч за Брајтоном у који треба ући као у било који други. Играју људи непредвидиво и треба се чувати тога. Што се вечерашњег меча тиче, заслужена победа домаћина!

NikkiCFC
01:28

Da ti odgovrim ovde posto tamo ne mogu. Ja pricam o Sitiju i PSG gde si ti video da sam ja rekao da ce Celsi da osvoji? Samo kazem moraju i oni da predju put koji smo mi prosli.

Маркус19
16:01

Али ПСЖ реално има највеће шансе да освоји. Јунајтед, рецимо троши много (можда и превише) а брани се у свим дербијима... То ме иритира. Ферги је нападао сваког. ПСЖ напада и Бајерн, и нападаће свакога!