Strašni Lajpcig razbio Šalke u Gelzenkirhenu, košmarni dan za Srbe u Bundesligi!

subota 22.02.2020.
20:29

Po povratku iz Londona, ekipa Lajpciga još moćnija.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Fenomenalna sedmica za ekipu Lajpciga, koja je nekoliko dana posle pobede nad Totenhemom u Londonu, u osmini finala Lige šampiona (1:0), večeras deklasirala Šalke u Gelzenkirhenu, u meču 23. kola Bundeslige.

Ovoga puta 5:0 za Lajpcig, još je Šalke i dobro prošao...

Već u prvom minutu domaći su morali da vade loptu iz mreže, Zabicer je sa oko 25 metara raspalio po lopti, golman domaćih je očajno reagovao i Lajpcig je poveo sa 1:0.

Držali su se domaći negde do 60. minuta, a onda počinje prava kanonada gostiju. U 61. minutu Timo Verner duplira prednost, loptu je poslao pod prečku, a sve dileme oko pobednika rešava Halstenberg, sedam minuta kasnije.

Do kraja još jedna velika prilika za Forsberga, ali nije bio precizan, ostalo je 5:0 za Lajpcig, koji se ponovo vratio na drugo mesto na tabeli.

Baš kao i Marko Grujić u debaklu Herte protiv Kelna, i Matija Nastasić je bio akter Šalkeovog debakla protiv Lajpciga. Na terenu je proveo svih 90 minuta.