12:10

Ova utakmica obeležila je protekli fudbalski vikend u Češkoj.

Sportske.net/Filip Mitrović

U derbiju 28. kola šampionata Češke, vodeća Slavija dočekala je gradskog rivala, ekipu Sparte.

Njihov duel završen je bez pobednika, rezultatom 1:1, a važnu ulogu odigrao je bivši fudbaler Crvene zvezde Srđan Plavšić.

Domaća Slavija je povela u 20. minutu meča, golom Sučeka, a konačnih 1:1 Plavšić je postavio prelepim pogotkom sa preko 20 metara, iskosa sa desne strane. Loptu je poslao pod prečku, golman domaćih je bio nemoćan, a sve to možete da vidite u priloženom snimku.

Posle ovog kola, Slavija na vrhu tabele ima 69 bodova, dok je Plavšićeva Sparta treća, sa petnaest bodova manje.

Dodajmo još i da je, osim Plavšića, svih 90 minuta u veznom redu Sparte odigrao i još jedan bivši Zvezdin fudbaler, Gelor Kanga.