STRAŠNA Barsa! Suarez - Mesi 4:3!

• 03. februar 2016.

• 22:53

Igra mačke i miša na Kamp Nou! Barsa bukvalno ''nokautirala'' Valensiju u prvom meču polufinala Kupa kralja i kući je ispratila sa punom mrežom golova! Još da je i Nejmar iskoristio penal...

Već posle prvog poluvremena večerašnjeg meča bilo je praktično jasno ko će u finale Kupa, ali Barsina mašinerija nije stala do samog kraja, do konačnih 7:0 protiv potpuno nemoćne Valensije.

Ovu kanonadu golova započeo je večeras posebno inspirisani Luis Suarez, koji je u sedmom minutu meča iskoristio asistenciju Nejmara, i preciznim udarcem iskosa sa desne strane savladao golmana Rajana - 1:0.

Pet minuta kasnije još jedna odlična akcija Katalonaca, ovoga puta Vidal je asistent, a egzekutor ponovo Suarez - 2:0.

A onda na scenu stupa Leo Mesi. On je prvo na isteku prvih pola sata igre povisio na 3:0 posle dodavanja Nejmara, da bi u finišu prvog poluvremena iznudio jedanaesterac, uz isključenje Mustafija.

Nejmar nije bio precizan sa bele tačke, ali je brojčana nadmoć Barselone došla do punog izražaja u nastavku meča.

Prvo je Leo Mesi u 59. minutu, posle akcije sa Suarezom povisio na 4:0, što je bio njegov jubilarni, 500. gol u karijeri, ali se ni tu nije zaustavio, pa je petnaest minuta kasnije stigao i do het-trika za 5:0.

Vodio je Mesi ''protiv'' Suareza u tom trenutku sa 3:2 u postignutim golovima, ali je Urugvajac odigrao furiozan finiš i sa još dva gola u 83. i 88. minutu doneo Barseloni više nego ubedljivu pobedu, a na svoj konto upisao ukupno četiri pogotka.