Štoperi spasli Čelsi, 'Građani' i dalje stoprocentni kod kuće

• Autor: Filip Mitrović

• 01. decembar 2013.

• 19:06

Sautempton ekspresno poveo na 'Stamford Bridžu', ali 'Plavci' u nastvaku ipak preokrenuli i osvojili bodove. Mančester Siti na 'Etihadu' lako izađao na kraj sa Svonsijem.

'Sveci' su bili bolji rival na 'Stamfordu' u prvom poluvremenu. Rani gol Džeja Rodrigeza doneo je dosta sigurnosti i samopouzdanja Poketinovoj ekipi, a svaku pretnju domaćih otklanjao je golman Boruc, kao poslednji odbrambeni bedem.

Poljak je sjajno intervenisao posle pokušaja Toresa i Oskara.

Gosti sa juga Engleske odlaze na odmor s minimalcem, ali Murinjova ekipa posel samo deset minuta igre u nastavku uspeva da izjednači preko štopera Garija Kejhila.

Nedugo zatim veliki peh za najprijatnije iznenađenej u Premijer ligi ove sezone. Artur Boruc je morao van igre.

Totalni preokret viđen je već pet minuta kasnije. Džon Teri je ostao u kazenenom prostoru gostiju posle jendog prekida i nakon centaršuta Mate glavom posleo loptu u mrežu rezerviste Gazanige.

Čelsi je rutinski priveo meč kraju, a u nadoknadi rezervista Demba Ba postavlja konačnih 3:1 nakon odlične solo akcije Ramireša. Golovi OVDE.

Murinjo ni posle 67 premijerligaških duela nije izgubio meč kod kuće.

Ovom pobedom 'Plavci' su se osamili na drugoj poziciji, zaostaju za liderom Arsenalom četiri boda.

Kapiten Srbije Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za pobednički sastav.

Na treće mesto na tabeli probio se Mančester Siti.

'Građani' su sa 3:0 savladali 'Labudove' i imaju šest pobeda iz šest mečeva na 'Etihadu' ove sezone.

nasri

Povela je Pelegrinijeva četa već posle osam minuta preko Alvara Negreda, u nastavku je Samir Nasri sa dva gola potvrdio trijumf.

Aleksandar Kolarov je proveo na terenu poslednjih 15-ak minuta. Ušao je umesto Hesusa Navasa.