Stojke odbranio penal, pokušao i da postigne gol, ali pobedu slavi Rajko!

• 10. januar 2016.

• 23:04

Derbi 18. kola šampionata Izraela odigran je u Tel Avivu, gde je domaći Makabi sa Predragom Rajkovićem na golu, savladao Stojkovićev Makabi Haifu.

Odličan meč viđen je u Tel Avivu, pred punim tribinama, a posle dosta uzbuđenja, bodove je osvojio domaći Makabi rezultatom 2-1.

Bio je to i svojevrsni dvoboj naših reprezentativnih golmana, koji su bili veoma zapaženi, a na kraju se radovao zlatni ''Orlić'' Predrag Rajković.

On je pri rezultatu 0-0 imao jednu odličnu intervenciju u situaciji jedan na jedan, baš kao i Stojković na drugoj strani, ali je u periodu od 32. do 36. minuta golman gostiju dva puta savladan.

Najpre je to učinio Eran Zahavi sa petnaestak metara, a onda i Ben Haim posle odličnog udarca iskosa sa leve strane - 2:0.

Tim rezultatom je okončano prvo poluvreme, a tek što je počelo drugo, domaći su iznudili i jedanaesterac. Međutim, šut Zahavija odbranio je Stojković i vratio nadu gostima u preokret.

Ta nada postala je još jača od 70. minuta, kada je Benajun savladao Predraga Rajkovića za 2-1.

U poslednjim sekundama meča i Stojković je krenuo u napad, a posle kornera sa desne strane upravo je on pokušao glavom da pošalje loptu ka golu, ali mu to nije uspelo.

U prilogu su svi najzanimljiviji detalji ove dinamične utakmice, a večerašnjim trijumfom Makabi iz Tel Aviva je ponovo prišao na bod zaostatka za vodećim Hapoel Ber Ševom, dok je Makabi Haifa ostao na šestoj poziciji.