Stojke, majstore! I Drinčić mu je zahvalan!

nedelja 02.08.2015.
13:39

Makabi Haifa uspešno startovala u izraelskom ''Toto Kupu'', gde je u prvom kolu savladala gradskog rivala, ekipu Hapoela. Vladimir Stojković jedan od glavnih junaka trijumfa.

Beta/AP Photo/Darko Vojinovic

Utakmica je odigrana sinoć u okviru Grupe A, a Makabi je slavio sa 2-1. Međutim, veliko je pitanje kako bi se meč odvijao da Vladimir Stojković sredinom prvog poluvremena nije odbranio jedanaesterac protivničkom igraču, a pošto je prethodno novajlija Nikola Drinčić napravio prekršaj za najstrožu kaznu.

Ostalo je tada 0-0, sve do 48. minuta, kada je Hapoel ipak poveo golom Suize.

Ali, u periodu od 67. do 71. minuta sledi preokret Makabija, golovima Turgemana i Mesumara za konačnih 2-1.

Makabi će naredni meč u ovom takmičenju odigrati 5. avgusta protiv Sakina, a u ovoj grupi se takmiče još i Šmona i Hapoel Ako.