Šteta! Luka propustio priliku da dotuče Siti, kraj nestvarne serije "Građana"!

• 31. decembar 2017.

• 15:01

Fantastičnom nizu Mančester Sitija došao je kraj, Bajern ostao nedodirljiv.

Šteta! Luka propustio priliku da dotuče Siti, kraj nestvarne serije
U okviru 21. kola Premijer lige, Kristal Palas je ugostio Mančester Siti, a na kraju nije bilo pobednika. Duel na "Selhrstu" okončan je sa najnepopularnijih 0:0.

Nije Siti od starta susreta delovao dobro kao na prethodnim mečevima, Sane je bio potpuno pogubljen, osećalo se odsustvo fantastičnog Sterlinga, kog je Gvardiola rešio da odmori.

Prvu pravu priliku imao je Palas, igrao se deveti minuta kad je Benteke ostao sam u kaznenom prostoru rivala, ali je odbrana uspela da izblokira njegov udarac iz izgledne pozicije.

Nakon toga, Van Anholt šutirao jako dobro iz daljine, ali Ederson uspeva lepom paradom da sačuva svoju mrežu.

Nakon toga, veliki peh za "Orlove" terene je nakon duela sa De Brujneom morao da napusti iskusni Skot Dan, zamenio ga je Keli.

A onda, igrao se 23. minuta, kada je peh zadesio i "Građane", Gabrijel Žesus je drugi put završio na zemlji, ovoga puta je bilo jasno da neće moći da nastavi meč, morao je prevremeno da se svlači Aguero.

Gabrijel Zesus Gabriel Jesus Gvardiola Mancester Siti

Samo što je ušao na teren, Argentinac se našao u dobroj šansi, šutirao je iz dobre pozicije, ali je lopta pogodila stativu.

Do kraja prvog dela igre, još jedna dobra šansa za Kuna, ali je ovoga puta za malo promašio gol Palasa.

U nastavku ista slika, inicijativa "Građana", ali odbrana Palasa je uspešno odolevala.

Okušao je svoj šut Gundogan, minut pre nego što je napustio teren, nije bio precizan, a potom je Henesi u 63. minutu zaustavio Sanea.

Retka prilika za Palas u 78. minutu, Taunsend je šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

Igrao se 81. minut, kada se u dobroj prilici našao De Brujne, ali je Henesi ponovo ostao nesavladan.

A onda, prvi minut nadoknade, Sterling obara protivnika u svom kaznenom prostoru, a sudija Mos pokazuje na belu tačku, penal za Kristal Palas !

Luka Milivojević je preuzeo odgovornost, ali je srpski reprezentativac mlako šutirao po sredini gola, Ederson je sačuvao svoju mrežu!

OVDE možete videti kako je bivši igrač Crvene Zvezde propustio idelanu šansu da nanese prvi poraz "Građanima" u sezoni.

Odmah nakon toga Siti je krenuo u kontru , a Pančeon je nesmotreno oborio De Brujnea, Belgijanac  nije mogao da ostane na nogama za poslednjih par minuta, napustio je teren uz pomoć lekarskog osoblja!

Benteke je posle kornera imao novu šansu da dotuče "Građane", ali je glavom šutirao pored gola.

Na kraju nije bilo golova, Luka Milivojević je propustio idelanu priliku da nanese prvi poraz Sitiju ove sezone u Premijer ligi, promašio je svoj prvi penal u dresu "Orlova", pre toga je realizovao svih pet koje je izveo, ali Palas je uspeo da stane na kraj njihovoj nestvarnoj seriji od 18 vezanih pobeda. Bajern je tako ostao tim sa najviše vezanih pobeda u toku jedne sezone u svom šampionatu (19), tada je na klupi Bavaraca takođe sedeo Pep Gvardiola.

Siti ostaje prvi na tabeli, sa 14 bodova više od Čelsija, 15 od Mančester Junajteda. Palas tik iznad zone ispadanja sa 19 osvojenih bodova.