Stativa i Zuma sačuvali Kepu, Čelsi na korak od LŠ, Velbek čuva Votford u eliti!

• Autor: Milovan Longinov

• 07. jul 2020.

• 20:57

Kakva utakmica na Selhurst parku!

Fudbaleri Čelsija pobedili su u gostima Kristal Palas rezultatom 3:2 (2:1), dok je Votford posle preokreta savladao Norič - 2:1 (1:1) u 34. kolu Premijer lige.

Danas smo na Selhurst parku i Vikaridž roudu videli - sve. "Nefer plej" gol Čelsija, gol karijere Vilfreda Zahe, a potom i isti takav Danija Velbeka.

No, da krenemo redom - Čelsi je gostovao gradskim rivalu, a na samom početku je poveo, posle nefer plej poteza. Nekadašnji kapiten Čelsija Geri Kejhil trčao je ka lopti zajedno sa Vilijanom i odjednom pao kao pokošen, ali je Brazilac nastavio akciju, proigrao Žirua, koji je sve to video, ipak, lagano smešta loptu u mrežu za 0:1.

Svi su zastali, bio je veoma čudan trenutak, jer je bilo odmah jasno da je Kejhil teže povređen, a da su njegovi dojučerašnji saigrači nastavili akciju i dali gol.

Povređenog Kejhila zamenio je Mamadu Sako, koji nije mnogo pomogao Palasu do kraja utakmice.

Već u 27. minutu, Vilijan je ponovo asistent, lepo je proigrao Pulišića, koji još lepše gađa prvi ugao - 0:2.

I onda smo videli najlepši potez na meču i gol karijere Vilfreda Zahe. On je u 34. minutu prihvatio loptu na nekih četrdesetak metara, povukao je nekoliko koraka i potom raspalio pod prečku za 1:2, odnosno rezultat prvog dela igre.

Frenk Lampard je u nastavku, u 65. minutu napravio pravu dvostruku izmenu, ušli su Abraham i Loftus-Čik umesto Žirua i Barklija, i samo pet minuta kasnije kreirali akciju za 1:3. Loftus-Čik je povukao loptu, pravovremeno proigrao Abrahama koji od stative pogađa za dva gola prednosti.

Ipak, samo minut kasnije, Palas se opet vraća, Van Anholt je ponovo pokazao da je jedan od najboljih ofanzivnih bekova u ligi, probio je po levoj strani i kao na tacni spojio Bentekea sa praznim golom - 2:3.

Čelsi je imao još više sreće u nadoknadi vremena kada su domaći imali dve stopostotne prilike, najpre je stativa sačuvala Kepu, a potom i Kurt Zuma nestvarnim klizećim Bentekeu na pet metara.

Čelsi je sada treći na tabeli sa dva boda više od Lestera, koji kasnije večeras ide na teško gostovanje Arsenalu.

Baner

Na drugom meču od 19.00 Votford je posle preokreta pobedio Norič rezultatom 2:1.

Norič je poveo već u četvrtom minutu preko Buendije, ali je već u 10. Douson vratio Votford u igru za 1:1.

U 55. minutu, Dani Velbek je postigao jedan od najlepših pogodaka, makazicama od prečke za pobedu Votforda koja verovatno donosi i opstanak u Premijer ligi.

Votford sada ima četiri boda više od Aston Vile i Bornmuta, koji su sa Noričem ispod crte.