Štark priznao grešku!

• 08. decembar 2012.

• 21:15

Jedan od najpoznatijih nemačkih sudija Volfgang Štark bitno je uticao na iznenađujući poraz Dortmunda na svom terenu od ekipe Volfsburga, što je posle meča i sam priznao.

Volfgang Štark je, da podsetimo, u 36. minutu meča, pri vođstvu Dortmunda od 1:0 dosudio nepostojeći jedanaesterac za goste, zbog navodnog igranja rukom Marsela Šmelcera.

Tom prilikom, Šmelcer je zaradio i isključenje, pa su ''Vukovi'' u nastavku meča obilato iskoristili brojčanu prednost.

Posle meča, Štark je priznao da je pogrešio.

''Žao mi je, jedanaesterac i crveni karton su bili moja greška. Ovo nije smelo da mi se desi...'', istakao je Štark, pa se sada očekuje reakcija nadležnih u Bundesligi povodom ovog slučaja.

Tokom večeri oglasio se i Štarkov kolega, bivši sudija Markus Merk.

''Nije bilo penala, pa samom tim ni crvenog kartona. Lopta je Šmelcera pogodila u koleno, pa i da je zatim zakačila ruku, to se ne može smatrati namernim igranjem rukom'', objašnjava Merk.