Staridž razbio velški bunker u nadoknadi!

• Autor: Boban Filipović

• 16. jun 2016.

• 16:56

'Zmajevi' su imali bod u džepu sve do 92. minuta igre, ali je Danijel Staridž uspeo da ugura loptu u gol Henesija i da donese 'Gordom Albionu' velika tri boda koja otvaraju širom vrata nokaut faze. Engleska - Vels 2:1 (0:1).

Englezi su nametnuli svoj ritam od samog starta utamice, prvu veliku priliku stvorili već u sedmom minutu igre kada se Rahim Sterling propisno obrukao.

Težište zbivanja je uglavnom na polovini Velšana, 'Gordi Albion' nastavlja da pritiska, 'Zmajevi' stoje prilično dobro u defanzivnoj zoni i najveća pretnja za Henesija dolazila je iz prekida. Pokušali su da ga ugroze Gari Kejhil i Kris Smoling, probali su i Runi i Kejn, ali bezuspešno.

Engleska je oštećena za nedosuđen penal u finišu prvog dela igre kada je lopta udarila u ruku Bena Dejvisa pred golom Henesija, pištaljka arbira Briha se nije čula.

I onda tri minuta pred odlzak na odmor, Vels 'ni iz čega' dolazi do vođstva.

Garet Bejl
je "zategao" iz slobodnjaka sa oko 30 metara, Džo Hart katastrofalno intervenisao i lopta je završila u mreži.

geret bejl

Bejl je na taj način postao prvi fudbaler posle Mišela Platinija (1984) i Tomasa Heslera (1992) koji je postigao dva gola iz slobodnih udaraca je jednom Evropskom prvenstvu.

Slektor Engleske Roj Hodžson je na poluvremenu posegao za izmenama, ušli su Vardi i Staridž umesto Kejna i Sterlinga i to je veoma brzo dalo rezultat.

'Viktorije' su se nastavile pred golom Velšana, a njihov 'bunker' je konačno razbio snalažljivi Džejmi Vardi posle greške kapitena Ešlije Vilijamsa nakon jednog kornera - 1:1. Igrao se 56. minut meča.

vardi

Zanimljivo, napadaču Lestera je ovo bio četvrti gol u dresu reprezentacije iz petog šuta u gol!

Nisu se Englezi zadovoljili izjednačenjem, deleko od toga, nastavili su da napadaju svim silama, nekoliko minuta posle Vardijevog gola lopta je još jednom pogodila u ruku Dejvisa unutar šesnaesterca nakon udarca Dajera sa sistence, Brih se ponovo nije oglasio. U 73. miututu Hodžson umesto Lalane uvodi mlađanog Markusa Rašforda i baca sve karte na ofanzivu.

Takav pristup se isplatio u sudijskoj nadokandi, Englezima se vratila Rusija iz prvog kola u kom su ostali bez pobede, Danijel Staridž je izratsao u heroja i podogio za konačnih 2:1.

Biće veoma zanimljivo u poslednjem kolu grupe B, svi imaju šanse da odu dalje .

Tabela nakon drugog kola: Engleska 4, Vels 3, Slovačka 3, Rusija 1.