Stari, dobri Mančester junajted!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 02. februar 2016.

• 22:57

Mančester junajted slavio je dosta lakše nego što je bilo ko očekivao protiv Stouka sa 3:0. Pobeda Bornmauta, podela plena Svonsija i VBA.

U mečevima koji su igrani od 21 čas u engleskoj Premijer ligi zabeležene su pobede Mančester junajteda i Bornmauta, dok su Svonsi i VBA podelili bodove.

Ekipa Luja Van Gala je danas izgledala odlično.

Džesi Lingard je doveo Junajted u vođstvo nakon sjajne asistencije Bortvik-Džeksona, da bi nakon fenomenalne akcije celokupne ekipe Marsijal u 23. minutu povisio na 2:0.

Neverovatno kako se dobro razvijala ta akcija, Runi je na kraju pronašao Marsijala na suprotnom kraju šesnaesterca koji je sjajno ciljao u suprotan ugao golmana Batlenda za 2:0.

Konačan rezultat postavlja Vejn Runi u 53. minutu meča nakon uzvraćene asistencije Marsijala.

Rutinski je odrađen posao do samog kraja, Mančester nije primio gol, Stouk nije imao niti jednu jedinu šansu, pa možemo reći da je ovo možda i najbolje izdanje Junajteda ove sezone.

Napomena da Gigs nije sedeo danas na klupi, navodi se da je možda čak i preuzeo Seltik, ali to je još uvek nepouzdano. Kasnije se došlo do saznanja da mu je neko u porodici bio bolestan i da je to pravi razlog njegovog današnjeg odustva.

Bornmaut je napravio još jedno iznenađenje, uspeli su da se vrate protiv sasvim solidne ekipe Kristal Palasa u Londonu nakon 1:0 a domaćine.

Ponovo je gol za Palas postigao Skot Dan, njegov sedmi ove sezone, igrao se 27. minut. Ipak, samo 7 minuta im je trajala radost, gosti su izjednačili preko Pjua, a do svih bodova dolaze u 57. minutu meča.

U poslednjem meču Svonsi je umalo stigao do sva tri boda na gostovanju Vest Bromviču golom Sigurdsona u 64. minutu sa ivice šesnaesterca, ali ih je u tome sprečio Salomon Rondon golom u nadoknadi vremena.

Mančester junajted - Stouk 3:0
VBA - Svonsi 1:1
K. Palas - Bornmaut 1:2