12:57

Veliko iznenađenje u okviru 5. kola kineske Super lige. Ekipa Aleksandra Stanojevića "uzela meru" nepobedivom Gvangžuu.

Epa/Sergey Dolzhenko

Samo dve ekipe uspele su da zadrže oreol nepobedivosti nakon četiri odigrana kola u kineskoj Super ligi, a od danas je "knjiga spala na jedno slovo".

Fudbaleri Peking Renea savladali su Gvangžu Evergrande sa 2:1 (1:1) u okviru 5. kola kineskog šampionata i tako upisali prvi ovosezonski trijumf!

Ekipa Aleksandra Stanojevića imala je prednost igrača više od 15. minuta usled isključenja Paulinja, ali je Gvangžu prvi stigao do vođstva golom Jang Lijua u 27. minutu.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Makete Diop donosi izjednačenje domaćem timu, a prvi trijumf pod vođstvom Aleksandra Stanojevića Peking Reneu donosi Čen Žie u drugom minutu nadoknade utakmice!

Fabio Kanavaro je na kraju morao da čestita bivšem treneru Partizana čiji tim posle pet mečeva beži iz zone ispadanja, barem dok Henan ne odigra svoj duel sa Peking Guanom.