Šta se ovo dešava - Posle Stojketa, i Rajko trčao u prazno! Makabi izgubio derbi!

ponedeljak 21.12.2015.
23:58

Derbi 15. kola šampionata Izraela odigran je u ponedeljak u Tel Avivu, gde je Jokanovićev Makabi doživeo poraz od Hapoel Ber Ševe, a naš golman Predrag Rajković nije imao svoje veče.

BETA/AP Photo/Paulo Duarte

Imali ste već priliku da vidite kako je prošao Stojkovićev Makabi Haifa i kako je naš prvi golman neshvatljivo reagovao u samom finišu meča, a ni Predrag Rajković večeras nije bio ni blizu svojih najboljih izdanja.

Naime, Makabi iz Tel Aviva je pred svojim navijačima poražen od Hapoel Ber Ševe sa 2-1 i tako prepustio prvo mesto večerašnjem rivalu.

Rajkovićeva mreža se zatresla već posle dva minuta igre, kada je Barda odlično ispratio kontru gostiju i centaršut sa desne strane terena, sačekao loptu na drugoj stativi i poslao je u mrežu.

Prednost Hapoela duplirana je u 39. minutu, a strelac je bio Melikson koji je iskoristio neuspelo istrčavanje Rajkovića na tridesetak metara od gola Makabija. Fudbaleru gostiju nije bilo teško da loptu prosledi u praznu mrežu.

U nastavku, ekipa Slaviše Jokanovića je uspela samo da postigne počasni gol, i to u 84. minutu, a strelac je bio Dasa.

Posle 15. kola Hapoel Ber Ševa ima 35 bodova na čelu tabele, a Makabi Tel Aviv je drugi sa 32.