subota 14.04.2018.
20:22

"Koltovi" su poveli, a onda je usledila kanonada. Jup Hajnkes bez milosti za klub čija je možda i najveća legenda.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Bajern je titulu proslavio još prošle nedelje, pobedom protiv Augsburga, Levandovski, Rodrigez, Martinez, Riberi, Roben su meč počeli sa klupe, Hajnkes je izveo kombinovani sastav protiv "svoje" Borusije. Kao igrač za Menhengladbah je dao 218 golova, osvojio četiri titule, UEFA kup i nemački kup.

Don Jup je 1034 bio u Bundesligi kao trener i igrač, što je rekord.

Ali, za "Koltove" nije imao milosti, iako je Drmić u 9. minutu doveo goste do prednosti, usledila je kanonada Bavaraca.

Sandro Vagner je sa dva gola do poluvremena, na dve asistencije Milera okrenuo rezultat.

U drugom poluvremenu, Tijago je rešio pitanje pobednika, odbijenu loptu posle udarca Vagnera je sproveo u mrežu.

Zatim je Alaba pokazao da ume i desnom, pogodio je dalji ugao Švajcarca Zomera, a onda Levandovski koji je ušao u igru u drugom poluvremenu pogađa posle centaršuta Kimika, za 5:1 i trijumf Bajerna koji ima ogromnih 23 poena prednosti nad Šalkeom, a Gladbah je ostao osmi, ali daleko od Evrope.