Šta se dešava sa Ajaksom? Treći vezani poraz, AZ posle Partizana postao noćna mora i "Kopljanicima"!

nedelja 15.12.2019.
18:57

Ekipa iz Amsterdama u problemu.

Epa/Olaf Kraak

Nakon poraza od Vilema u 16. kolu Eredivizije i Valensije u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona, fudbaleri Ajaksa doživeli su poraz i u 17. kolu holandskog šampionata.

Ovoga puta je AZ na stadionu u Alkmaru slavio protiv aktuelnog šampiona Holandije sa 1:0 (0:0).

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, da bi pobedu AZ-u u 90. minutu doneo talentovani Boadu.

Dušan Tadić je sa kapitenskom trakom proveo svih 90 minuta u postavi "Kopljanika", ali nije vredelo, Ajaks je doživeo treći vezani poraz u svim takmičenjima.

Ekipa iz Amsterdama je ostala na čelu tabele, ali samo zbog bolje gol razlike od Alkmara, koji sada ima isti bodovni saldo.