Posle učestalih grešaka u Ligi šampiona koje nisu iskorenjene, na redu je novi zahtev najmoćnijih evropskih klubova. Hoće li UEFA ponovo popustiti?

EPA-EFE/Chema Moya

Izgleda da će VAR na neki način dobiti zamenu. Odnosno, da će klubovi izgurati promenu u Ligi šampiona.

Vodeći evropski klubovi, okupljeni u asocijaciju predvođeni predsednikom Juventusa Anjelijem predlažu promene kada je u pitanju VAR.

On se definitivno manje koristi u Ligi šampiona nego u nacionalnim prvenstvima, poslednji slučaj je čist penal za Inter u Barseloni, kada sudija Skomina nije dobio signal iz VAR sobe, iako je prekršaj postojao.

Zbog toga, ali i ranijih situacija u kojima VAR nije značio pomoć sudiji, niti sprečavao greške, klubovi predlažu "Oko sokolovo odnosno "čelendž" slično tenisu.

Naime, svaki klub bi imao pravo da jednom u poluvremenu proveri sudijsku odluku.

Videćemo da li će ovo dobiti podršku u fudbalskim forumima, to jest hoće li klubovi uspeti da proguraju ovu ideju.

13 Komentara

Real/Partizan
Saturday, 05.10.2019
07:07

Bas cudno sto protiv Barselone nije primeceno...

adidas forever
03:00

Negde pre utakmice Barsa-Inter mi je bilo sasvim svejedno ko će pobediti, na poluvremenu pomalo žao što Inter nije vodio sa bar 2:0, jer su bili bar za toliko bolji, a na kraju ponovo svejedno jer je i Barsa imala svoje šanse možda i dovoljne za pobedu. A sada mi je neizmerno drago što je Inter izgubio ne samo zbog Kontea već i svih onih koje nije sramota da kažu 'čist penal' za nešto što nije ni prošlo pored penala. Mogli su i iz Barse da kažu kako je bio 'čist penal' nad Suarezom pa da mi opet bude svejedno, ali nisu to rekli, pa mi je zato još draže što je Inter izgubio.

nenadnenad1234
Friday, 04.10.2019
17:28

Kolko se puta u odbojci, ili tenisu trazio celendz iako nema nista sumnjivo, samo je cilj bio da se protivnikova serija sasece.
Mora se i o tome razmisljati.

Bergkamp10
16:40

Sta je tu novo? Uefalona....

The Red Army
14:05

To mora da se uvede inace dzabe VAR ako samo sudija odlucuje kad ce da ga pogleda a kad nece!

deki trbic
13:43
somborac77
13:42

Podrzavam,mada mislim da je malo jednom po poluvremenu.Bar dva puta ili tri ukupno po utakmici.Mada je var pokazao nedostatke moglo bi se i to resiti-par resenja se mogu uvesti recimo obavezan pregled svake sumnjive situacije a ako niko nereaguje onako kako treba po pravilima onda za njih se raspisuju krivicne prijave a ne kao do sad Disciplinske.Fudbal je odavno prerastao stadijum igrice,sad je u pitanju uglavnom novac i u svemu se pitaju oni najveci koji imaju para kao blata.Pa ako fudbal nije vise igra za zabavu nego je masina za pravljenje novca onda bi trebalo da podleze i krivicnom zakonu.

NOVAKOVIC ZORAN
19:32

Prijatelju,tvoj komentar je najblizi mom misljenju..O tome sam razmisljao mnogo pre nego sto se uveo VAR..Da svaki klub ima pravo 3 puta za poluvreme da trazi "celendz"..Da tome prisustvuju PREDSTAVNICI OBA KLUBA..GLAVNI SUDIJA..DELEGAT.. i KONTROLOR SUDJENJA..ako postoji ta kategorija na tom nivou takmicenja.A ne..da "tamo neko" u VAR sobi odlucuje ima li elemenata za gledanje snimka..

Amalainter
10:11

Bas tako..bravo za komentar! Sudije su naklonjene velikim klubovima-to se videlo na utakmici Barselona-Inter..kazniti ih zestoko a i klubove koji pritiskaju sudije

BlueMoon
13:36

Nije VAR problem,problem su sudije na terenu i sudije koji pregledaju VAR snimke.

Pixi GOOL iz kornera
12:39

Ja ovde pisem vec godinama da VAR tehnologija nista ne znaci jer se uvek za sve pitaju sudije, ali neki vole da pricaju o tome samo da drugima zamazu oci i prikriju svoje kradje i lopovluke.

Psihostabizizator
17:12

Znaci kod ofsajda. Tu sudija ne moze da utice. A i to je veliki korak u odnosu na eru pre VaR-a.