Srpski sinovi srušili Junajted

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 26. decembar 2015.

• 15:36

Mančester junajted je zabeležio novi poraz, sedma utakmica bez pobede za Luja Van Gala! Golove su postigli fudbaleri koji potiču sa ovih prostora.

Jedna od najvećih rezultatskih kriza u poslednjih dvadesetak godina za Mančester junajted nije još završena, danas je ekipa Luja Van Gala poražena na gostovanju Stouku rezultatom 2:0 (2:0).

Krenuo je Mančester junajted bez Vejna Runija koji je ostao na klupi, Depaj je ponovo bio u sastavu od samog starta što se ispostavilo kao pogrešan potez, a mesta je bilo i za Andera Ereru.

Imao je Junajted dve poluprilike do 15. minuta preko Depaja i Erere, a onda je usledio 19. minut i velika greška Memfisa Depaja.

Pokušao je da vrati loptu golmanu De Hei glavom sa 15 metara, ali je lopta došla samo do Glena Džonsona koji pronalazi Krkića u srcu šesnaesterca, a ostalo je bila rutina. Krkić je kroz noge probacio loptu Džonsu, pogodio je za 1:0.

Nastala je tada prava "buka" na društvenim mrežama među navijačima Mančester junajteda, bilo je previše kritika na račun Memfisa Depaja, a naravno, i na Luja Van Gala.

Nije prošlo mnogo, svega 7 minuta, a Mančester je već gubio sa 2:0.

Bojan Krkić je izveo slobodan udarac sa nekih 20 metara od gola, pogodio je živi zid, da bi se lopta nakon toga obila do Arnautovića koji briljantnim udarcem van kaznenog prostora pogađa za 2:0.

Moglo je da bude i 3:0 do kraja poluvremena, Arnautović je propustio dobru priliku da savlada golmana De Heu samo nekoliko minuta nakon drugog gola.

van gal

Mančester junajted je mogao da se vrati u igru u 64. minutu, Maruan Felaini je propustio neverovatnu priliku. Iz slične pozicije iz koje je Bojan Krkić pogodio mrežu Junajteda u prvom poluvremenu, Maruan Felaini je propustio priliku u drugom, tačnije, Batlend mu je odbranio.

Runi je ušao umesto Depaja, ali ni to nije pomoglo, igra Mančester junajteda je bila veoma loša.

Marsijal je imao jednu dobru priliku da smanji rezultat, ali ponovo je Batlend odlično reagovao i spasio čist pogodak.

Dakle, nakon prve utakmice 18. kola Premijer lige, Mančester junajted je zabeležio i sedmi neuspeh za redom, što bi moglo da znači i definitivan oproštaj od Luja Van Gala.