Jučerašnji duel između Mehelena i Lirsa dobila je ekipa Aleksandra Jankovića, koji se radovao pobedi nad svojim nekadašnjim giolmanom u Zvezdi.

lierse.com
lierse.com

U Belgiji je proteklog vikenda bilo aktuelno 27. kolo. Već smo izveštavali o mečevima u kojima su nastupali naši fudbaleri, a poslednji meč u nedlju odigrali su Mehelen i Lirs.

Domaći tim, koji sa klupe predvodi Aleksandar Janković, slavio je sa 2-1 i tako ekipu Lirsa dodatno ''pogurao'' ka ispadanju u drugu ligu.

De Vite u 7. i Hani u 55. minutu savladali su Bobana Bajkovića na golu Lirsa, a gostima je nadu dao gol Velikonje u 24. minutu meča.

U pobedničkoj ekipi Mehelena, ponovo su svoja mesta u startnoj postavi zauzeli srpski defanzivci Milan Kosanović i Ivan Obradović, koji su bili i asistenti kod golova svog tima. Kosanović je asistirao De Viteu, a Obradović je sjajno centrirao kod pobedonosnog gola Hanija.

Mehelen posle ove pobede zauzima 10. mesto sa 32 boda, a Lirs je i dalje prikovan za dno tabele sa 21 osvojenim bodom.

U prilogu pogledajte golove sa ove utakmice, ali i incident koji je izazvao jedan navijač Lirsa, kada je utrčao na teren.