"Srpski" Levadijakos nemoćan pred Olijem

nedelja 13.01.2019.
20:09

Nastavlja najtrofejniji klub grčke sa serijom odličnih rezultata u domaćem prvenstvu.

Epa/Panagiotis Moschandreou

Fudbaleri Olimpijakosa nastavili su večeras tamo gde su stali u grčkoj Super ligi pre odlaska na zimsku pauzu.

Najtrofejniji grčki klub savladao je kao gost Levadijakos sa 2:0 (1:0) i tako nastavio poteru za PAOK-om koji i dalje drži lidersku poziciju na tabeli.

Olimpijakos je golovima Kostasa Fortunisa i Migela Gerera u sedmom minutu prvog i petom drugog poluvremena stigao do nova tri boda.

Za goste je od prvog do poslednjeg minuta igrao srpski internacionalac Jagoš Vuković, dok su kod domaćih Vladimir Bajić i Marko Stanojević igrali ceo meč, a Marko Markoski je na terenu proveo poslednjih 15 minuta.

Bivši štoper Partizana i Crvene zvezde Jovan Krneta utakmicu je gledao sa klupe za rezerve.

Olimpijakos posle petnaest odigranih utakmica ima 33 boda i trenutno zaostaje četiri boda za vodećim PAOK-om koji ima i utakmicu manje.