Srbin sa "fenjerašem" dostojan rival Realu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 11. februar 2017.

• 22:37

Ekipa Osasune nije uspela da osvoji niti jedan bod protiv Real Madrida, ali je po mnogima zaslužila.

Srbin sa
Real Madrid je počeo u nešto izmenjenoj formaciji, sa trojicom štopera, formacija je najviše ličila na 3-5-2 sa Marselom i Danilom koji su igrali po bokovima.

Na kraju se ispostavilo da je ova formacija dala rezultata Zinedinu Zidanu, Osasuna predvođena Petrom Vasiljevićem ipak nije uspela da "otkine" bod Real Madridu i da tako ostavi Barselonu koja ima dve utakmice više na prvom mestu.

Ovako, Real je slavio sa 1:3 (1:1) i tako se vratio na prvo mesto na tabeli.

Osasuna je bila odlična danas, niko ne bi rekao da se nalaze na poslednjem mestu u Primeri.

Imali su svoje šanse u prvom poluvremenu, ali je onda Ronaldo primio loptu u kaznenom prostoru, iz veoma teške situacije opalio po lopti i savladao golmana za 0:1. Bilo je to u 24. minutu meča.

Samo 9 minuta kasnije, Danilo pravi veliku grešku na protivničkoj polovini, Fuentes mu je oduzeo loptu, uputio dubinski pas za Leona koji sjajnom egzekucijom donosi izjednačenje.

Moramo napomenuti da je Sirigu, golman Osasune, imao sjajnu intervenciju kada je skinuo zicer Benzemi sa samo par metara, i Benzema je bio u čudu.

Ipak, Real se konolidovao, u drugom poluvremenu, mnogi će reći nezasluženo, stiže do bodova.

Benzema je petljao u kaznenom prostoru domaćina, izgubio je loptu, ali na nesreću Petra Vasiljevića, ona je došla do Iska koji odličnim udarcem vara golmana Sirigua za 1:2.

Sirigu je imao još dobrih odbrana do kraja, kao i na drugoj strani Kejlor Navas, gledali smo jednu veoma zanimljivu utakmicu, ali promene sve do trećeg minuta nadoknade nije bilo. Tada je Lukas Vaskez iskoristio nemarnost odbrane Osasune, pogodio je za konačnih 1:3.

Nikola Vujadinović je odigrao čitav meč za Osasunu u odbrani protiv napadača Real Madrida, bio je sasvim solidan.

Da napomenemo još da smo na ovoj utakmici videli nekoliko povreda, Tano Bonin je doživeo prelom, kako je kasnije utvrđeno, dok je veliki problem i sa Danilom iz Reala koji je morao da napusti meč pre vremena nakon veoma oštrog uklizavanja protivničkog igrača.