Srbin i Senegalac doneli radost Klopu, neverovatna utakmica u Sautemptonu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 19. avgust 2017.

• 17:54

Veoma zanimljivo u okviru drugog kola Premijer lige, Liverpul je stigao do pobede zahvaljujući srpskom fudbaleru, Dušan Tadić je postigao gol, pobedili i Votford, VBA i Lester.

Liverpul je uspeo da zabeleži prvu pobedu u novoj sezoni i to zahvaljujući Luki Milivojeviću i Sadiju Maneu.

Nismo videli previše prilika do tog gola, Liverpul je napadao, ali jalovo, sve do momenta kada je naš reprezentativac napravio veliku grešku.

Sadio Mane je vodio loptu po levoj strani, pogrešio je, ona je došla do Luke Milivojevića koji je nespretno reagovao i izbacio Manea u situaciju 1 na 1 sa golmanom Henesijem, a Senegalac nije imao previše problema za 1:0.

Tri velika boda za Liverpul, nakon velikih kritika koje je Jirgen Klop dobio zbog odbrane njegovog tima u prethodnom meču.

Marko Grujić i Lazar Marković danas nisu bili u protokolu.

Sautempton i Vest Hem su ukrstili koplja danas, a pobedu je ostvarila ekipa domaćih sa 3:2.

Gabijadini je doveo u prednost ekipu Sautemptona, Dušan Tadić je povisio na 2:0, gosti su ostali i sa igračem manje u prvom delu igre kada je Arnautović dobio crveni karton zbog udaranja laktom Stivensa.

Ipak, prvo nadu Vest Hemu donosi Čičarito u 45. minutu, da bi isti igrač u 74. minutu doneo izjednačenje Slavenu Biliću i velike glavobolje Sautemptonu koji je ovu situaciju morao da reši daleko bolje.

Uspeli su da je reše u samom finišu, iz penala je Čarli Ostin doneo pobedu Sautemptonu.

Dušan Tadić je odigrao čitav meč danas.

Lester je savladao Brajton sa 2:0 golovima Okazakija i Megajera nakon asistencije Mareza iz kornera, domaći su bili daleko bolji rival i sasvim zasluženo su stigli do pobede, a sa igračem manje je danas odličan bio i Vest Bromvič koji je slavio protiv Barnlija sa 1:0.

Robson Kanu je bio jedini srelac na meču u 71. minutu, a gosti su sa igračem manje igrali od 83. minuta kada je upravo Kanu dobio direktan crveni zbog udaranja laktom.

Nakon drugog kola će visoko kotiran biti i Votford sa 4 boda, pošto je danas uspeo da savlada Bornmaut u gostima. Strelci su bili Ričarlison i Kapue u 73. i 86. minutu meča.