nedelja 17.03.2019.
18:23

''Modri'' su završili svoje istorijsko učešće u Evropi, a na domaćoj sceni nastavljaju da dele lekcije rivalima.

Screenshot/You Tube

Zagrebački Dinamo igra istorijsku sezonu, u Ligi Evrope su eliminisani tek u osmini finala, i to posle produžetaka u duelu sa lisabonskom Benfikom, a u šampionatu Hrvatske imaju ubedljivu prednost na vrhu tabele.

Ovog vikenda igra se 25. kolo šampionata Hrvatske, a Dinamo je danas kao gost savladao Goricu sa 2:1 i ponovo će imati 17 bodova više od drugoplasirane Rijeke.

Junak najnovijeg trijumfa zagrebačkog tima je srpski napadač Komnen Andrić koji je nedavno pojačao ''Modre''.

On je postigao oba pogotka za Dinamo u današnjem meču, zanimljivo oba iz penala, prvo u 25, a onda i u 61. minutu utakmice. Sa ova dva gola izbio je na vrh liste strelaca u šampionatu Hrvatske sa ukupno 13 postignutih pogodaka.

Još zanimljivije je da je i domaći tim svoj jedini pogodak postigao sa bele tačke, strelac je bio Lovrić u 58. minutu.