• Autor: Miloš Marković

• 23. jul 2015.

• 09:05

Sumnjivi su vam neki mečevi? Niste sigurni u regularnost? A, šta tek da kaže Panama?

U Sjedinjenim Američkim ržavama i Kanadi se trenutno održava CONCACAF 'Zlatni Kup', stiglo se do polufinala u kome je dignuta velika prašina.

U prvom polufinalnom duelu, Jamajka je rezultatom 2:1 savladala domaćina, američku selekciju, dok su se u drugom polufinalnom okršaju sastali Panama i Meksiko.

Ovaj duel je izazvao bes i sumnje u regularnost, a na osnovu slike u naslovu možete i videti kakva je reakcija medija u Panami, koji su čak na svojoj naslovnici opsovali glavnog sudiju meča, jasno aludirajući da je uzeo pare da namesti utakmicu.

Šta se desilo?

Panama je u 57. minutu pomenute utakmice preko Romana Toresa stigla do vođstva, činilo se i bila na putu da ostvari veliki uspeh.

Ipak, glavni sudija meča je dozvolio čak sedam minuta zaustavnog vremena, u poslednjim trenucima regularnog dela dosudio penal za Meksiko, a pre toga i isključio fudbalera Paname, Luisa Tehadu.

Andres Kvadrado je uspešno izveo penal za Meksiko, utakmicu odveo u produžetke.

Sumnjama nije bilo kraja, glavni sudija meča je na kraju prvog produžetka dosudio još jedan penal koji je uspešno realizovao pomenuti Kvadrado i tako odveo Meksiko u finale!