Srbi slave u Francuskoj - Novi kiks ''Svetaca'', Lion odmiče!

• 01. decembar 2012.

• 22:59

Skupoceni tim Pari Sen Žermena još jednom je razočarao svoje navijače, porazom na gostovanju u Nici. Lion golom Gomisa savladao aktuelnog čampiona, Monpelje i učvrstio se na vrhu.

Dvojica srpskih internacionalaca u šampionatu Francuske, Milan Biševac i Nemanja Pejčinović večeras imaju dosta razloga za zadovoljstvo.

Biševac je bio akter nove pobede njegovog Liona nad Monpeljeom od 1:0, čime se tim sa Žerlana još viđe učvrstio na čelu tabele. Gol odluke postigao je sjajni Bafetibmi Gomis, koji je pre tri dana izrešetao i mrežu Marseja na Velodromu.

Trijumf Liona još više je dobio na značaju posle poraza Pari Sen Žermena na gostovanju ekipi Nice rezultatom 2:1. Nemanja Pejčinović je u odbranio vodio veliku borbu sa Ibrahimovićem i drugovima i na kraju je izašao kao pobednik, iako je Ibrahimović postigao jedini gol za ''Svece'' u 82. minutu, iz slobodnog udarca.

Prethodno je, u 76. minutu, Bauteak doveo Nicu u vođstvo, da bi posle Ibrahimovićevog izjednačenja, pobedonosni gol postigao Valentin Ejserik u 86. minutu.