Srbi haraju Evropom! Tadić, Kostić, Pavlović, Matić, Sulejmani i sada Đurđević!

nedelja 26.11.2017.
20:48

Fudbaleri Olimpijakosa slavili su na gostovanju na Krfu, a u listu strelaca upisao se i bivši napadač Partizana i to na sjajan način.

Beta/BranislavBožić/Ev

Olimpijakos je gubio na poluvremenu protiv Korkire, ali su na kraju uspeli da dođu do trijumfa od 1:3 (1:0).

Domaći fudbaleri poveli su 16. minutu preko Gromaitsarisa.

Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, a onda je u trener gostiju Lemonis na samom startu drugog dela igre na teren poslao bivšeg napadača Partizana Uroša Đurđevića, kao i bivšeg igrača Čelsija Marka Marina.

Izmene su urodile plodom, kako je za manje od 60 sekundi Sise poravnao rezultat.

Nekih 20ak minuta kasnije, na scenu stupa upravo srpski internacionalac Uroš Đurđević, on postiže gol u 65. minutu za preokret ekipe iz Pireja. Uhvatio je fantastičan volej u šesnaestercu rivala i efektno zatresao mrežu Korkire.

Samo tri minuta kasnije, Đurđević dodaje loptu Marinu, a ovaj povećava prednost "crveno-belih" na 1:3.

To je bio i konačan rezultat ovog susreta, Olimpijakos je zadržao čelnu poziciju na tabeli grčke Super lige, ponajviše zaslugom upravo Đurđevića.

Danas je definitivno dan srpskih fudbalera, kako su pre Đurđevića golove postigli Filip Kostić (HSV), Andrija Pavlović i Uroš Matić (Kopenhagen), kao i Miralem Sulejmani (Jang Bojs), dok je pre njih u okviru 13. kola Premijer lige do gola došao i Dušan Tadić.