Srbi dominiraju u Belgiji, Marušićev evrogol

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 10. avgust 2014.

• 09:54

U meču između Mehelena i Kortrijka postignuto je tri gola, a sva tri su delo srpskih internacionalaca.

Verovatno ni sami Belgijanci ne pamte da se desilo da na jednoj utakmici budu postignuta tri gola, a da strelci sva tri budu Srbi.

Upravo to se desilo u meču između Mehelena i Kortrijka koji je završen u korist gostujuće ekipe koju je ponovo predvodio kapiten Nebojša Pavlović.

Ipak, domaći tim je bolje počeo ovaj meč, Miloš Kosanović je postigao gol u 27. minutu iz penala, a nakon tog gola gosti su krenuli ofanzivnije ka golu domaćih.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene, a onda su gosti konsolidovali svoje redove. Prvo je na asistenciju Santinija Pavlović postigao gol za poravnanje rezultata u 68. minutu, da bi samo 9 minuta kasnije bivši igrač Voždovca, Adam Marušić, postigao sjajan gol za pobedu gostiju od 2:1.

Inače, Mehelen trenira Aleksandar Janković, nekadašnji trener Crvene Zvezde, a ceo meč je odigrao i Ivan Obradović na levom beku za tu ekipu.