Odigrano je 34. kolo holandske Eredivizije, ovo su rezultati.

twitter.com
twitter.com

PSV je šampion Holandije za sezonu 2017/18, to je poznato već par kola, a "Filipsovci" su od kako su se okitili titulom vezali tri remija.

Danas su odigrali 0:0 na "Filips" stadionu protiv Groningena.

Ajaks će u kvalifikacije za Ligu šampiona, kao drugoplasirani, danas su "Kopljanici" slavili u Roterdamu protiv Ekselsiora, bilo je 1:2 (1:0) za goste iz Amsterdama.

Domaći su poveli u 20. minutu, bizaran autogol je postigao Matijas De Liht, da bi za samo pet minuta u nastavku Ajaks došao do preokreta.

U 48. minutu je rezultat poravnao Džastin Klajvert, da bi pet minuta kasnije Kasper Dolberg sa kreča doneo preokret i postavio konačan rezultat.

Najubedljiviji je u poslednjem kolu bio AZ, koji je na svom stadionu deklasirao Cvole rezultatom 6:0 (1:0).

Iranac Jahanbaš je postigao jedini gol u prvom poluvremenu, da bi isti fudbaler nakon sedam minuta igre u nastavku duplirao prednost domaćina.

U 62. minutu je Midsjo povisio na 3:0, a onda je sa dva gola u 60 sekundi Vehorst povisio na 5:0.

Konačan rezultat postavlja strelac prva dva gola Jahanbaš, koji tako kompletira i svoj het-trik.

Vilem II - Vitese 2:2

Najbolji strelac holandskog šampionata je Iranac iz redova AZ Alkmara, 24-godišnji Alireza Jahanbaš sa 21 postignutim pogotkom, dok je najbolji asistent fudbaler Ajaksa, Marokanac Hakim Zijeh.