sreda 16.05.2018.
22:37

Atletiko Madrid zasluženo slavio u finalu Lige Evrope.

Beta/AP Photo/Francois Mori

Atletiko je jurio četvrtu titulu danas u Lionu, Marsej je pokušao da osvoji prvi trofej u Evropi za francuski tim posle 1996. godine kada je PSŽ osvojio Kup pobednika kupova, a na kraju velika pobeda Atletiko Madrida, sasvim zasluženo - 3:0 (1:0)!

Bolje je krenuo Marsej, ekipa Rudija Garsije je bila nešto bolja na startu, imali su veliku šansu u 4. minutu kada je Žermen izbio sam ispred Oblaka i poslao loptu preko prečke na veliku žalost navijača u Francuskoj.

Atletiko je zapretio prvi put u 16. minutu preko Kokea kada je iskoristio loptu i uhvatio volej sa 25 metara, ali je lopta prošla pored stative.

Onda je usledio 21. minut, velika greška odbrane Marseja, nisu se najbolje snašli Mandanda i posebno Anžisa koji nije iskontrolisao loptu na najbolji način, Grizman je sve to iskoristio, ne propušta svoju prvu priliku na utakmici za prednost Atletiko Madrida!

Nakon toga je nastao možda i najveći problem za Marsej na utakmici.

Dimitri Paje se povredio, pustio je i suzu, možda problem i za Francusku na Mundijalu u Rusiji.

Godin je imao šansu nakon slobodnog udarca Kokea, to je ujedno bilo sve do kraja prvog poluvremena, Atletiko je bio u velikoj prednosti, ne toliko rezultatskoj koliko psihološkoj.

Dimitri Paje

Odmah na startu drugog poluvremena stigla je potvrda toga, Grizman je fenomenalno razmenio pas sa Kokeom u 49. minutu, stigao do Mandande, bocnuo loptu i savladao ga za 2:0, prava majstorija Francuza!

Grizman je igrao sjajno u tim trenucima, par minuta kasnije je mogao i da reši pitanje pobednika, ali je njegov udarac izblokirao Gustavo. Samo minut kasnije Godin nakon kornera Grizmana preti, samo pored gola.

Simeone je znalački umirio utakmicu dobrom taktikom, nije mu baš zapelo da napada nakon 2:0, znao je da će Marsej morati da se otvori kako se meč bližio kraju. Pokušali su fudbaleri Marseja sa Mitrogluom,  a upravo je grčki fudbaler mogao da donese nadu Marseju u 81. minutu, ali nije imao sreće.

Sanson je uputio centaršut, Mitroglu je bio najviši u skoku, Oblak je već bio savladan, ali je lopta udarila u stativu i odbila se u polje!

Na drugoj strani Atletiko ima šansu preko Košte, ali njegov udarac blokira sasvim solidni danas Luis Gustavo. Vremena za Marsej je bilo sve manje, teško su stizali do gola, a onda je Atletiko Madrid stavio tačku na ovaj meč.

Igrao se 89. minut meča, polukontra Atletiko Madrida, nakon dodavanja Košte do Kokea, Koke šalje loptu Gabiju koji dobrim udarcem vara Mandandu za konačnih 3:0!

Zaslužen trofej za Atletiko Madrid, četvrti ukupno u ovom takmičenju.