subota 27.04.2019.
21:31

Sporting ostvario pobedu, ali titula je predaleko.

EPA-EFE/ANTONIO COTRIM

Ekipa Sportinga je uspela da slavi protiv Gimaraeša sa 2:0 (1:0) u okviru 31. kola portugalskog šampionata.

Sporting je bio bolji rival, uputili su čak 24 šuta ka golu protivnika, a postigli su samo po jedan gol u oba poluvremena.

Prvi je delo Rapinje u 39. minutu kada su načeli Gimaraep, drugi je delo Pelipea nakon asistencije sjajnog Rapinje u 51. minutu utakmice.

Sporting je ovom pobedom samo uspeo da se približi vodećem dvojcu Portu i Benfiki, ali je titula nemoguća misija imajući u vidu da je ostalo samo 3 kola do kraja, a da Benfika ima i utakmicu manje.

Napominjemo i da danas nismo gledali srpske fudbalere Radosava Petrovića i Nemanju Gudelja, prvi nije bio u protokolu, dok je drugi propustio utakmicu zbog kartona.