Spektakularni Kjeza i Bleki razbili Mihinu Bolonju, "mamurni" šampion pao na Sardiniji!

• 29. jul 2020.

• 23:44

Odigrane su i poslednje tri utakmice pretposlednjeg kola Serije A.

Spektakularni Kjeza i Bleki razbili Mihinu Bolonju,
"Mamurni" šampion je izgubio na Sardiniji od Kaljarija rezultatom 2:0, Fiorentina je razbila Mihinu Bolonju - 4:0, dok je Roma u goleadi slavila u Torinu - 2:3.

Da krenemo redom, Juventus je u kombinovanom sastavu "očekivano" podbacio i izgubio u rezultatski nevažnoj utakmici, samo tri dana nakon osvojene titule. Kaljari je slavilo golovima Galjiana u osmom i Simeonea u nadoknadi prvog poluvremena.

Sa ovog meča izdvajamo podatak da je Miralem Pjanić zaradio žuti karton i suspenziju, zbog čega će propustiti idealan način da se oprosti od Italije u poslednjem kolu protiv bivšeg kluba Rome, na Alijanc areni u Torinu.

Takođe, iako se spekulisalo da će odmarati, Kristijano Ronaldo je odigrao ceo meč, a kako nije uspeo da postigne pogodak, jasno je da će Ćiro Imobile nova "Zlatna kopačka" Italije i Evrope.

Imobile je ranije danas pogodio u pobedi Lacija nad Brešom i prestigao Roberta Levandovskog, dok je Ronaldo sada na četiri gola iza napadača Rimljana, kolo pre kraja.

Fiorentina nije imala milosti prema Mihinoj Bolonji, Ljubičasti su slavili sa ubedljivih 4:0, a poslednji i treći pogodak postigao je ponovo Nikola Milenković.

Popularni Bleki postigao je pogodak i u nedelju protiv Rome, a sada je takođe posle prekida, ali i jednog karambola, zakucao loptu pod prečku za 3:0. Prethodno je mladi Kijeza postigao dva pogotka u 48 uz dosta sreće. i 54. minutu, posle sjajno solo prodora.

Sjajni Kijeza je het-trik kompletirao u u samom finišu meča, golom u stilu Tijerija Anrija.

U poslednjoj utakmici, sa najviše golova, Roma je kao gost pobedila Torina rezultatom 3:2.

Bikovi su poveli u 14. minutu golom Berengera, ali je već u 16. Edin Džeko poravnao, da bi u 23. Kris Smoling preokrenuo posle asistencije Karlesa Pereza - 1:2.

Roma je povela sa 3:1 iz penala u 61. minutu golom Diavare, da bi Singo u 66. postavio konačnih 2:3.