Spektakl u Valensiji, DEVET golova i prvi poraz Barse!

• Autor: Nikola Miloradović

• 13. maj 2018.

• 22:42

Neverovatan meč u okviru 37. kola, Barsa nije uspela da ostane neporažena protiv rivala koji je jedva opstao u elitnom rangu.

Fudbaleri Barselone osvojili su titulu u Španiji za sezonu 2017/18, a na dva koraka su bili od neverovatnog dostignuća.

Naime, oni u 36 kola nisu doživeli nijedan poraz, ali su zato u 37. kolu pali na kolena, savladao ih je Levante rezultatom 5:4 (2:1).

Zaista neverovatan meč viđen je u Valensiji, domaćin je poveo u devetom minutu, strelac je bio Emanuel Boateng.

Nakon pola časa igre, 2:0 za domaćina, Saša Lukić proigrava Boatenga, a ovaj postiže drugi gol na utakmici.

Ipak, vratila se Barsa u 38. minutu, strelac je bio Kutinjo i činilo se da bi Barsa mogla da dođe makar do remija.

Ipak, za samo 11 minuta igre u nastavku, potpuni šok! Najpre je već u prvom minutu drugog dela Bardi povisio na 3:1, da bi tri minuta kasnije Boateng kompletirao svoj het trik, Levante je imao 4:1 protiv šampiona.

Tu se nisu zaustavili, u 56. minutu ponovo puca odbrana Barse, Bardi postiže drugi gol na meču, šampion je bio u nokdaunu, 5:1 za klub iz Valensije, koji je jedva opstao u Primeri ove sezone i do večerašnjeg susreta je imao 10 pobeda.

Nije se Barsa ipak predavala, u 59. minutu Kutinjo postiže svoj drugi gol za 5:2.

Pet minuta kasnije, Kutinjo ponovo pronalazi put do mreže domaćina, 5:2 na stadionu u Valensiji.

Igrao se 71. minut, kada je Barsa dobila penal, a precizno ga je izveo Luis Suarez, činilo se da bi Barsa mogla do boda, možda i do pobede.

To se ipak nije desilo, Levante je uspeo da izdrži do poslednjeg sudijskog zvižduka, te su upisali zasluženu pobedu protiv šampiona, koji nije sebi smeo da dozvoli ovakav poraz.

Nije bilo Mesija i Umtitija, ali to nije opravdanja za pulene Ernesta Valverdea, koji su propustili veliku priliku da ispišu istoriji i ostanu neporaženi u jednoj sezoni španske Primere.

Nakon 36 kola, 27 pobeda i devet remija, šampion je poražen od Levantea, koji je došao do svog 46 boda, upisavši tek 11. pobedu ove sezone.